הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

נדחה הדיון בנוגע לפעילות המסיונרים במרכז הקונגרסים בחיפה
13/09/2006
מרכז הקונגרסים


נדחה בארבעה חודשים נוספים המשפט שהתנהל מול תביעתם של המיסיונרים.
היום (רביעי) התחדש בבית משפט המחוזי בחיפה הדיון, לנוכח התביעה שהגישו המיסיונרים נגד מרכז הקונגרסים ועיריית חיפה – על כך שהוחלט שלא לאפשר את כניסתם למרכז הקונגרסים ולקיים במקום כנסים ואירועים.

בדיון הקודם הודיע בית המשפט כי לדיון הנוכחי הוא מבקש שגם נציג מטעם היועץ המשפטי לממשלה יופיע בדיון הבא. לנוכח זאת, שיגר יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, מכתב מיוחד ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בו נכתב: "ברצוננו להסב את תשומת לבך לכך כי יהודים דתיים רבים בחיפה ובצפון, מנעו בעד עצמם לערוך אירועים ציבוריים ומשפחתיים במרכז הקונגרסים, זאת לאור העובדה שבמקום התקיימה פעילות מיסיונרית". בכך מבקש יו"ר יד לאחים להבהיר כי הסוגיה המשפטית הנדונה היא כלכלית בלבד ותביעת המיסיונרים יכולה להידחות על הסף ולו מנימוקים כלכליים.
 בנוסף, קורא הגרש"ב ליפשיץ ליועץ המשפטי: "אל תיתן לקבוצה עוינת ומסוכנת ככת "עדי השם" לקבל זכויות למול האוכלוסייה היהודית הגדולה אשר אסור לה להיכנס למקום בו נערכת פעילות מיסיונרית על כל סוגיה ואופניה, ומרכז הקונגרסים בחיפה אכן יהא רשאי שלא לתת במה לארגונים מיסיונריים. בודאי אף לא אחד מאיתנו ירצה לקבל על אחריותו סיוע ישיר או עקיף להמרת דתם של יהודים במדינת היהודים".
כאמור היום החליט השופט לדחות בארבעה חודשים נוספים את ההחלטה, אך מדבריו ניתן היה להבין כי אין הוא רואה בעיה בהמשך כניסתם של המסיונרים למרכז הקונגרסים.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100