הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

חבר מועצת עיריית ירושלים, הרב יוסף דייטש: כת מיסיונרית מפעילה גן ילדים במבנה עירוני
במסגרת המאמצים לאיתור מבנים לשתי כיתות גן בשכ' קטמון נחשף כי מזה 3 שנים משכירה עמותת "צעד קדימה" בניגוד לחוק את המבנה שהועמד לרשותה ע"י העירייה לכת * 'יד לאחים'" "כת זו פועלת במסווה של תנועה חברתית-חינוכית. הם מפיצים את תורתו הגזענית והאנטישמית של מייסדם ללא ידיעת ההורים והתלמידים, ומטרותיהם מיסיונריות"
21/09/2006
עיריית ירושלים


שערוריה בירושלים. במסגרת המאמצים לאתר מבנים עבור 45 ילדי שתי כיתות גן של 'רשת גני חב"ד', השוכנים במקלטים בשכונת קטמון בירושלים גילה חבר המועצה, הרב יוסף דייטש כי אחד המבנים שהושכר על ידי העירייה לעמותת "צעד קדימה" להפעלת גן ילדים השכירה כבר לפני 3 שנים את המבנה העירוני לגוף המתקרא "אנתרופוסופיה בישראל". לדברי ארגון יד לאחים מדובר בכת דתית-מיסטית בעלת כוונות מיסיונריות הפועלת במסווה של תנועה חברתית-חינוכית. הרב דייטש ועמיתו חבר המועצה, הרב יעקב שנור, עימו יצא לאיתור מבני החינוך, דורשים מראש העירייה, הרב אורי לופוליאנסקי להורות מיידית על שלילת השימוש במבנה לכת המדוברת.

יצוין כי רשת גני חב"ד, מפעילה שתי כיתות גן של כ-45 ילדים בשכ' קטמון, אולם הגן שוכן במקלט ברח' בן-זכאי, בתנאים ירודים ובצפיפות רבה. מצב זה הביא את שני חברי המועצה לנסות לאתר מבנים מתאימים באזור, על מנת להביא לפיתרון העניין עוד במהלך שנת הלימודים הנוכחים בה הוכרזה רשת הגנים כעירונית.

במסגרת המאמצים אותר מבנה ברח' חנינא, ששימש את עמותת "יד-ביד", שהפעילה צהרון במקום והודיעה על הפסקת פעילותו השנה, כיום עומד המבנה ללא שימוש. עוד התברר כי קיים מבנה ברח' חנינה, המושכר ע"י העירייה, לעמותה בשם "צעד קדימה", ומזה כ-3 שנים שעמותה זו משכירה ללא אישור העירייה, את המבנה לגוף הנקרא "אנתרופוסופיה בישראל" – גוף המשויך למיסיון.

מבירור שערך חבר המועצה, הרב דייטש נמצא כי כת "אנתרופוסופיה בישראל" מוכרת היטיב לפעילי המחלקה למאבק בכתות של ארגון יד לאחים. לדברי הארגון מדובר בכת דתית-מיסטית הפועלת במסווה של תנועה חברתית-חינוכית. מייסד הכת, עפ"י יד לאחים, רודולף שטיינר היה אדם גזען ואנטישמי. "לכת מטרות מיסיונריות, רשת בתי הספר 'וולדורף' בהנהלתם מפיצה את תורתו של שטיינר תוך שימוש באוצר מילים מזויף במטרה להשתמש בטקסים והפולחנים של הכת אולם להעלימם מן ההורים והתלמידים". במסמך ששיגר הר"ר בנימין קלוגר מפעילי המחלקה למאבק במיסיון להרב דייטש מצטט קלוגר את הד"ר אילן גור זאב מאוניברסיטת חיפה, העוסק בפילוסופיה של החינוך כי "רבים מההורים השולחים את ילדיהם לחינוך האנתרופוסופי, שולחים אותם ל'אקספרימנט לא נודע' מבלי לדעת במה מדובר – והדבר מעלה גם שאלת האחריות של ההורים".

במכתב ששיגרו השניים לראש עיריית ירושלים, הרב אורי לופוליאנסקי כותבים חברי המועצה כי בעוד עמותות שקיבלו בעבר מבנים מהעירייה לצורכיהם בלבד, מעבירים כעת בצורה עקיפה את המבנים לגופים שונים כדוגמת הנ"ל, קיימים גנים באזור, המשוועים למבנים.

השניים מבקשים מראש העירייה להורות, כאמור, באופן מידי על שלילת השימוש במבנה לכת המדוברת, ובנוסף לפעול למציאת פיתרון יעיל ומהיר לילדי רשת גני חב"ד.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100