הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

השבת האחרונה הוכרזה בפרדס כץ כשבת התעוררות לנוכח סכנת הטמיעה
מנשר מיוחד של קריאה קדושה מטעם רבני פרדס כץ והופץ על-ידי פעילי יד לאחים, לפני השבת, הודיע כי בבתי הכנסת ברחבי השכונה ישאו הרבנים דרשות התעוררות ויעמידו את הציבור הרחב על חומרת השכרת דירות והעסקת ערבים * בתוך כך: התקשורת הערבית בישראל מדווחת על הפעילות הנמרצת של יד לאחים למיגור תופעת הטמיעה.
30/11/2006
העיתון הערבי 'אל פג'ר אל ג'דיד'  (הגדל)


"לנוכח הסכנה הנוראה האורבת לפתחם של בתינו כתוצאה מהשכרת דירות לבני נכר והעסקת ערבים וגויים בשכונתנו, אשר כתוצאה מכך נפלו בנות ישראל בשבי בני ישמעאל, יתקיימו אי"ה בשבת קודש פרשת ויצא דרשות התעוררות בבתי הכנסת בשכונותינו".

במילים אלו נפתחו מנשרים מיוחדים של קריאת קודש בכל רחבי שכונת פרדס כץ, בערב השבת האחרונה. את המנשרים הפיצו פעילי יד לאחים שהכריזו על עליית מדרגה במערך ההסברה רחב ההיקף על מנת לבלום את תופעת העסקת הערבים בשכונה והשכרת דירות עבורם עד כדי מיגורה הסופי. ההתעוררות בנושא החלה בעקבות מקרים קשים של היטמעות בנות ישראל שעברו להתגורר בכפרים ערבים, ואשר טופלו במסירות נפש וביעילות בידי אנשי יד לאחים.

כתוצאה מהעלאת המודעות בנושא, ולנוכח ההשתדלות הנמרצת בנושא, התקיים, כזכור, לפני כשבועיים מבצע פשיטה מיוחד של המשטרה, אשר במהלכו נתפסו בתחומי פרדס כץ לא פחות מ-80 ערבים. המבצע וההדים שגרר בעקבותיו היוו פלטפורמה לפעילות ההמשך.

ואכן, במהלך השבת נשאו רבני השכונה בבתי הכנסת השונים דברים מיוחדים בגנות התופעה. הם העמידו את הציבור הרחב על חומרת המצב לאשורו, חידדו את חובת השעה וקראו להתגונן ולעמוד בפרץ אל מול סכנת הטמיעה שלא הרפתה מהשכונה ובתיה, רח"ל.

ובתוך כך: העיתון הערבי 'אל פג'ר אל ג'דיד' פרסם בשבוע האחרון ידיעה המדווחת אחר הפעילות הנמרצת של יד לאחים, בעיר אשדוד (בה הופיעו, ביוזמת יד לאחים, כרוזים מיוחדים בחתימת כל רבני העיר וקהילותיה) נגד תופעת ההעסקה של ערבים והשכרת דירות הטומנות בחובן נזקים רוחניים כבדים מנשוא.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר השבוע כי "הפעילות האינטנסיבית בנושא רגיש וחשוב זה תימשך", בהבהירו כי "זהו פרק ראשון במערכה, ואשר בראשה יתייצבו כל גדולי ישראל החותמים בימים אלו על קריאת קודש שתעמוד במרכז מסע ההסברה".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100