הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

יהדות אתיופיה: לעצור את המיסיון בתוכנו
המיסיון מכה ביהודי אתיופיה, ראשי הקהילות התכנסו היום במטרה למצוא פיתרון.
5/02/2007
חלק מהקייסים בכינוס


זה לא סוד שמצבם הכלכלי של יהודי אתיופיה בארץ הוא קשה ביותר, אך בשנים האחרונות נוספה להם צרה חדשה. אנשי פלאשמורה רבים, שהתנצרו בחבש ועזבו את הנצרות בעלותם לארץ - חזרו לנצרות לאחרונה בגלוי, והקימו כנסיות ביפו, ירושלים, חיפה, נתניה ורחובות, העוסקות בפעולות מיסיון.

החשש בקהילה האתיופית מפני השפעה מיסיונרית מזיקה גובר והולך. לשם כך, התכנסו היום (שני) כל מנהיגיה הרוחניים של יהדות אתיופיה (קייסים) בבנין עיריית רחובות, בנוכחות רבה הראשי של רחובות – הרב שמחה הכהן קוק שליט"א ורבה הראשי של הקהילה האתיופית – הרב יוסף הדנה שליט"א.

בכנס שנשא את הכותרת 'למגר את תופעת המיסיון בקהילה', בהשתתפות מאות מיהודי אתיופיה, קראו הקייסים והרבנים להיאבק בתוקף בהתפשטות המיסיון בקהילה.

אורח הכנס היה הרב בנימין קלוגר, מראשי המחלקה למאבק במיסיון ביד לאחים, שהרצה על התפתחות המיסיון המאיימת בקהילה האתיופית, וחשף כי השפעת המיסיון נגישה בכל בית אתיופי, בין השאר עקב כך שמגישת אחת התוכניות הפופולאריות בערוץ הטלוויזיה בשפה האמהרית הינה חברה בקהילה משיחית שבראשה עומד חמיה.

החלטת הכנס בוצעה מיד בסיומו: משתתפי הכנס בחרו וועד פעולה בראשות הקייסים, שתפקידו למפות את המיסיונרים בכל יישוב. הוועד יגיש לידי משרד הפנים את הרשימה המלאה של המיסיונרים בקרב העדה, בבקשה למנוע מהם להתחתן ולהיקבר בקבר ישראל. אנשים בקהילה מוסרים לכתב 'הארץ' כי "באנו להיות יהודים. באתיופיה לא היינו שונים מהנוצרים בצבע, היינו שונים מהם רק ביהדותנו! הפעילות המיסיונרית היא חציית קווים אדומים שעלולה להצית את הקהילה ולגרום חס-וחלילה לשפיכות דמים".

" המיסיונרים רדפו אותנו באתיופיה. אסור שירדפו אותנו גם בארץ הקודש", סיכמו יהודי אתיופיה את הכנס.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100