הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ח"כ פרוש: חקירה רשלנית של המשטרה מאפשרת המשך פעילות מיסיונרית
ח"כ הרב מאיר פרוש האשים היום את משטרת ישראל ואת השר לבטחון פנים בכך כי נמשכת פעילות מיסיונרית בישוב בדרום. לטעת ח"כ הרב פרוש, הדבר נובע בעקבות חקירה רשלנית.
22/03/2007
אילוסטרציה


ח"כ הרב מאיר פרוש הציג בפני השר לביטחון פנים אבי דיכטר, ראיות לפעילות אקטיבית נקודתית של מיסיונרים, העוסקים בשידול קטינים להמרת דת. זאת, בתגובה להודעת השר כי "לאחר חקירה מקיפה של המשטרה לא נמצאה תשתית ראייתית לתלונה שהוגשה, וכתוצאה מכך נגנז תיק בהחלטת אנשי החקירות". הרב פרוש מאשים את המשטרה בניהול חקירה שטחית, המאפשרת למעשה את המשך פעילות המיסיונרים בישוב גן יבנה במישור החוף הדרומי. "האם מדובר בזלזול מכוון מצד חוקרי המשטרה, או סתם ברשלנות מקצועית?" – נשאל השר אבי דיכטר.

הפרשה החלה בשאילתה רשמית שהגיש ח"כ הרב פרוש לשר לביטחון פנים, אודות פעילות שידול להמרת דת בקרב קטינים, המיוחסת לחבורת מיסיונרים המסווים עצמם למשפחה תמימה המתגוררת בגן יבנה. השר דיכטרהשיב על כך: "נערכה חקירה משטרתית מקיפה שבחנה את החשד, ולא נמצאו ראיות תומכות. נעשתה גם פעילות חקירתית במישור אחר בישוב גן יבנה, ולא אותרו קטינים או מבוגרים שנחשפו לפעילות מיסיונרית כלשהי – ולכן נגנז התיק".

הרב פרוש הציג גזיר עיתון של המיסיונרים, שהופץ בגן יבנה, ובו נכתב בין היתר:
"זה מאד מרגש לשמוע ולראות מספר כה רב של כנסיות, שהתפילות בהן בשפות רוסית ועברית, אשר חגגו את חג המולד (...) השימוש בקלטת CD החדשה התקבלה בהתלהבות ע"י כל באי הכנסיות. הקלטת החדשה שהופקה מיועדת לילדים ולנוער, ומתארת את חייו של הנער 'יושקה' בישראל. במקביל, הוצאנו לאור ספר חדש 'החיים של יושקה', ואנו גם מתכננים הוצאה לאור של מגזין לילדים (לגילאי 6 עד 10), בו יוכלו הקוראים ללמוד לעומק על האמונה הנוצרית".
כמו"כ הוצגו קטעים אחרים המוכיחים מעל כל ספק כי במקום מתנהלת פעילות מיסיונרית.

בשאילתה חוזרת שואל הרב פרוש את השר דיכטר: "האם חוקרי המשטרה אינם מייחסים חשיבות לעיתון זה, או שמא לא ידעו על קיומו?. האם לנוכח הפרסום, עדיין אין המשטרה רואה שמדובר בשידול להמרת דת, בהתאם לסעיף 368 (א) לחוק העונשין?. כיצד בדעת השר לביטחון פנים למצות את החקירה באורח יסודי, ולעצור את המשך הפעילות בישוב זה כולל הגשת כתבי אישום?.

ח"כ הרב פרוש הודיע, כי הוא מצפה לתשובת השר דיכטר.

לדעת.נט

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100