הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ערוץ 10: כת הסיינטולוגיה בעקבות תלמידים, חיילים ואסירים
בתי ספר, בסיסים צבאיים ובתי כלא הפכו לאחרונה ליעד של הסיינטולוגים. אנשי הכת עורכים שם הרצאות ומחלקים חומרי קריאה. המטרה: לגרום לאנשים לעבור "תהליך טיהור" הכרוך בעלויות כספיות רבות. משרד החינוך יוצא למאבק
20/04/2007


מה המשותף לבתי ספר, בסיסים צבאיים ובתי כלא? כל אלה הפכו לאחרונה ליעדים של כת הסיינטולוגיה. הכת מאמינה שכל אדם צריך לעבור תהליך של טיהור מרשע קדום שקיים בו - תהליך המלווה בהוצאות כספיות גבוהות. משרד החינוך מנסה להילחם בתופעה, ואילו צה"ל והשב"ס אומרים כי אינם יודעים דבר.

בתחילת שנת הלימודים, כשלמשרד החינוך נודע כי אנשי הכת נכנסים לבתי הספר, אמר מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, כי מדובר בפעילות לא ראויה שלא צריכה להתקיים, והבטיח לטפל בעניין. אולם, המציאות בשטח שונה. מנהלי בתי הספר עצמם מזמינים את אנשי הכת למוסדות החינוך, מבלי לדעת כי מאחורי הארגונים ההומניסטיים עומדת למעשה כת הסיינטולוגיה.

בחוזר הפנימי של כת הסיינטולוגיה שמפורסם באתר האינטרנט שלה מדווח על פגישה עם תלמידים ואנשי חינוך, ביניהם גננות, מורים, ואף נציגת השירות הפסיכולוגי של משרד החינוך. באתר מדווח גם על הרצאה מול בית הספר לשלישות של צה"ל ובכלא מעשיהו, של מחלקים הפעילים חוברות שלהכת. במשרד החינוך אומרים כי מדובר במידע חמור וכי יש לעצור את התופעה ולהילחם בה. בצה"ל ובשב"ס אומרים מנגד, כי לא מצאו שום זכר לחומרים של הכת.

לדברים כפי שהובאו בערוץ 10 לחצו כאן

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100