הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניו יורק: פרובוקציה מיסיונרית במרכז חב"ד העולמי
לפני מספר ימים הבחינו מספר מתפללים ב-770, מרכז חב"ד העולמי שבניו יורק, בד"ר מייקל בראון, ממנהיגי המיסיונרים בעיר שהגיע בליווי צוות צילום נרחב * הבחורים ששהו במקום ניסו להרחיקו מהמקום, אך זה סירב והמשיך לדבר מול המצלמות על רקע בניין מרכז חב"ד העולמי * בהמשך, אף התעמת בראון מילולית עם אחד הרבנים
4/07/2007
770 - מרכז חב"ד העולמי (הגדל)

לפני ימים ספורים, הגיע לשכונת קראון-הייטס שבניו-יורק אחד ממנהיגי המיסיונרים הבולטים, ד"ר מייקל בראון, אליו נלווה צוות צילום נרחב. בראון, יהודי מומר בן למשפחה קונסרבטיבית, הינו אישיות מוכרת בכלי-התקשורת בניו-יורק, ובעיקר עקב הוויכוחים אותם הוא מנהל עם מנהיגי קהילות יהודיות.

לפני תקופה קצרה, ניהל המיסיונר עימות טלוויזיוני עם הרב עמנואל שוחט מטורנטו, הידוע כלוחם מובהק במיסיון.

במהלך השנים האחרונות אף הקים אותו מומר ארגון מיסיונרי גדול שמטרתו להעביר יהודים על דתם.

כעת, מפיק בראון סרט מיסיונרי חדש ולשם-כך, בחר את מרכז חב"ד העולמי המוכר היטב מן הציבור היהודי בארה"ב לאחד ממוקדי הצילום.

במהלך הצילום בשכונת קראון-הייטס, הגיע המשומד ליד מרכז חב"ד העולמי, שם דיבר מול המצלמות. מספר בחורים ניסו לבקש ממנו שיעזוב את המקום ושיפסיק את הפרובוקציה, אך בראון סירב.

אחד הרבנים שהיה במקום אף ניגש לבראון וביקש ממנו בצורה מכובדת שיעזוב את המקום, וזה סירב פעם נוספת ואף החל לגרור את הרב לוויכוח. במהלך העימות המילולי, החל בראון לשאול את הרב שאלות כביכול ביהדות להראות את טעותם של היהודים. הרב הפריך את טענותיו המפוקפקות אחת אחרי השניה ולאחר- מכן עזב בראון את המקום בבושת פנים.

"ביקשתי ממנו שלא להשתמש מחב"ד לצורך הרעיונות המטופשים שלו", סיפר הרב לאתר חב"ד אונליין, "הוא אדם מוכר כאחד המחפש תמיד פרובוקציות על חשבון היהדות", אמר אמש.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100