הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

הכנסיה נגד הצלב
פרויקט שאפתני המבקש לבנות בלב נצרת את הצלב הגדול בעולם נתקל דווקא בהתנגדות הכנסייה
26/07/2007
הכנסיה מתנגדת לצלב...


פרויקט ששם לו למטרה לבנות את הצלב הגדול ביותר בעולם בלב העיר נצרת אמור היה לשמח את ראשי הכנסיות בישראל. אולם, בפועל דווקא הם אלו שמנהלים את "מסע הצלב" נגד בנייתו של הצלב. בגילוי דעת שפרסמו אמרו ראשי הכנסיות כי הם חוששים שהצלב הענק יאפיל על כנסיית הבשורה ויפגע ברגשותיהם של בני הדתות האחרות.

לפני כשבוע וחצי פורסם במעריב כי אנשי עסקים אמידים מישראל ומאיטליה החלו לגבש יוזמה, שלפיה יוקם בנצרת הצלב הגדול ביותר בעולם - בגובה 60 מטר. הצלב, שיכונה "הצלב של נצרת", אמור להיות מוקד משיכה לתיירים מכל רחבי העולם.

יוזמי הפרויקט חששו מזעמם של תושבי נצרת המוסלמים, המהווים כ- 65% מכלל התושבים בעיר. להפתעתם, ההתנגדות לפרויקט השאפתני הגיעה דווקא מכיוונם של ראשי הכנסיות, שאף הדגישו כי יש להם את גיבוי הוותיקן בנושא.

בגילוי דעת שפרסמו ראשי הכנסיות בגליל ושעליו חתומים בין היתר הפטריארך הלטיני, מישל סבאח, בישוף העדה היוונית-קתולית בישראל, אליאס שאקור וה"קוסטוס"- שומר המקומות הקדושים בישראל מטעם הוותיקן, האב פייר-בטיסטה פיצאבלה, נכתב כי הם מתנגדים לפרויקט בראש ובראשונה בגלל החשש מפגיעה ברגשותיהם של בני הדתות האחרות.

"אנחנו, כראשי כנסיות, מברכים על כל מאמץ כלכלי, במיוחד בעיר נצרת, אולם זאת בתנאי שלא יפגע בסמלים או ברגשות הדתיים של כל דת שהיא", נאמר בגילוי הדעת.


יצויין כי הפרוייקט טרם קיבל אישור רשמי מהגורמים המוסמכים ברשות וטרם הוגשו התכניות בנושא להליך קבלת האישורים.

ברוך ברגמן (קו עיתונות דתית)

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100