הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

האדמו"ר מסאטמר הורה להעביר את ה'דינר' מקיבוץ רמת-רחל
"אם אנשי יד לאחים אומרים – עליכם לציית", הורה האדמו"ר מסאטמר לעסקנים המכינים את ביקורו בארץ, בנוגע לאירוע במלון המארח אירועים מיסיונריים.
2/08/2007
כ"ק אדמו"ר מהר"א מסאטמר שליט"א


בהוראת כ"ק האדמו"ר מהר"א מסאטמר שליט"א ביטלה מזכירות הוועדה המכינה ביקורו הקרוב בארץ את ארוחת הבוקר המיוחדת שאמורה הייתה להתקיים במלון במושב רמת-רחל.

זאת בעקבות ידיעה ב'משפחה' מלפני כשלושה שבועות על כנס מיסיונרי שנערך במקום ועל פעילות מוגברת של ארגון יד לאחים לבטלה ולמנוע אירועים מסוג זה בעתיד.

כ"ק האדמו"ר מסאטמר עתיד להגיע ארצה בראש חודש אלול הקרוב, וכפי שפורסם ב'משפחה', אחת מהתוכניות לימי הביקור היא ארוחת בוקר לנגידים אשר העניקו מכספם לקרן הבניין החדש בהשתתפות האדמו"ר. האירוע היה אמור להתקיים במלון של רמת-רחל, שכן המארגנים לא היו מודעים לעובדה שהמקום כבר הושכר מספר פעמים לאירועים מיסיונרים של ה'יהודים המשיחיים'.

משקראו את הידיעה במשפחה, התקשרו העסקנים אל הר"ר יצחק רוזנברג, ראש הקהל דסאטמר, ששהה באותם ימים בניו המפשר שם נפש האדמו"ר מסאטמר.

ראש הקהל סיפר לאדמו"ר על הידיעה שהתפרסמה, ושאל אם בשל האירוע הזה יש להעביר את ארוחת הבוקר מן המקום למקום חלופי. האדמו"ר ביקש לדעת מי עומד מאחורי הפרסומים, ומששמע כי מדובר באנשי יד לאחים דיבר בשבחם במשך דקות ערוכות כשהוא מספר על פועלם ועל דברים שנודעו לו מאחורי הקלעים.

"יד לאחים פועלים גדולות ונצורות, ואם הם אומרים שראוי לבטל את האירוע במקום אזי יש לשמוע להם".

כך השיב האדמו"ר לר' יצחק רוזנברג. הלה מיהר להעביר את הידיעה לאנשיו בארץ, והם ביטלו את ההזמנה והעבירו את ה'דינר' המפואר למקום אחר, פחות אטרקטיבי אמנם מבחינת הפאר והיופי, אך ללא חששות של סיוע לעוברי עבירה ומשדלים לשמד.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100