הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ביקור הכוכבים מהוליווד בראש השנה - טוב ליהודים?
ישראל כמרקחה עם הגעתם של סלבריטאי הוליווד לראש השנה רוחני בארץ הקודש תחת כנפי ה"קבלה". הרב יצחק בצרי מתייחס לתופעה.
16/09/2007


ביומן הצהרים של ערוץ 7 התייחס הרב יצחק בצרי למהומת ה"קבלה' שליוותה את הציבוריות הישראלית לקראת ראש השנה עם הגיעם של מספר ידועני הוליווד, כזמרת מדונה והשחקנית דמי מור לישראל.

בעקבות הביקורים המתוקשרים אורבים צלמי פפראצי באתרים רבים בארץ בניסיון לזכות בתצלום של הכוכבים המלווים בגדודי עיתונאים ומארחים ישראליים. כזכור, גם נשיא המדינה שמעון פרס נועד עם האורחים והאירוע נדמה יצא מכל פרופורציה.

הרב יצחק בצרי מסביר כי פנייתם של גויים לקבלה נובע מכך שהגיעו למסקנה שלמדע יש גבולות ואילו הם חפצים לפרוץ את אותן גבולות כשהם שומעים על האפשרויות הגלומות בקבלה לבריאת גולם, לקיומה של רוח הקודש, לקריעת ים וסודות נוספים. "הדברים הללו מסקרנים את כולם, גם יהודים וגם גויים".

עם זאת, קובע הרב בצרי כי העיסוק "הידועני" בקבלה מתמקד בהקדמות לקבלה ולא בקבלה עצמה בה יש עסקו גדולי הקבלה רק לאחר שמילאו כרסם ש"ס ובפוסקים, וגם לאחר מכן עסקו בכך מתוך פחד ורעדה, כהגדרתו.

נקודת אור אחת מוצא הרב בצרי בעיסוקם של הידוענים הגויים בתורת הקבלה והיא העבודה שמתוך עיסוקם של אלה בתורה זו "יראו גם חילוניים הרחוקים מתורה שגויים מגיעים מקצה העולם כדי ללמוד ויבקשו גם הם להתקרב. הרב בצרי סבור שלאחר שינסו לעסוק בקבלה יבינו שלא להם מיועד תחום זה ויעברו לעסוק בתחומי הנגלה.

מהי דעת הרבנים על המרכז ללימודי הקבלה? (לחצו כאן)
הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100