הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

רוסיה: מחכים לסוף העולם
חברי כת התבצרו במערה ברוסיה בהמתנה לסוף העולם ומאיימים להתאבד אם המשטרה תתערב
16/11/2007

לפחות 30 חברים של כת רוסית מתבצרים במערה מרוחקת בהמתנה לסוף העולם ומאיימים להתאבד אם כוחות המשטרה ינסו להתערב.

"הם כיסו את הכניסה ומסרבים לצאת ומאיימים לפוצץ את עצמם", אמר גורם בכיר במשרד התובע. "הם מאיימים להצית מיכל גז ולפוצץ את עצמם".

חברי הכת, שכוללת 29 מבוגרים וארבעה ילדים, מתחבאים בתוך צלע גבעה מושלגת באזור פנזה שבמרכז רוסיה. דוברת המשטרה מסרה כי הם נכנסו לתוך המערה ב-7 בנובמבר. "אף אחד לא רוצה לקחת אחריות ולהרגיז אותם כי המידע שלנו הוא שיש שם ילדים", אמר הגורם הבכיר.

לפי ההערכות, חברי הכת לקחו עמם מזון ודלק ומצילומי הטלוויזיה הרוסית נראה עשן או קיטור שעולה מחור בעמק שבו הם בנו את המחסה. כוח משטרה שומר כדי למנוע מאנשים לגרום לפרובוקציות.

לפי הדיווחים, הם מאמינים כי העולם יסתיים במאי 2008. המשטרה מצפה כי הם ייצאו מהמחסה כאשר האספקה שלהם תסתיים. "הם נוצרים פשוטים", אמר כומר מקומי, האב גיאורגי. "הם אמרו: 'הכנסייה עשתה עבודה רעה, סוף העולם מתקרב ואנחנו מצילים את עצמנו".

העיתון איזווסטיה דיווח כי מנהיג הכת, פיוטר קוזנצוב, בן 43 נעצר על ידי המשטרה. הוא אובחן כחולה סכיזופרניה ובמהלך החודשים האחרונים הוא ישן בארון קבורה. קוזנצוב הובא לאתר שבו מתבצרים אנשיו כדי לשכנע אותם לצאת, אך ללא הצלחה.

אחרי שנים של אתיאיזם כפוי תחת השלטון הסובייטי, רוסים רבים, כמו גם בני לאומים אחרים, החלו להיות מושפעים מכתות מקומיות וחיצוניות. אחד הביטויים לכך הוא שרוסים רבים מסרבים לקבל מספרי זהות בטענה שהם מכילים שילובים "שטניים".

עד כאן הכתבה כפי שפורסמה במעריב-Nrg

אלפי התאבדויות, רציחות ונסיונות לפגיעה בחפים בפשע התרחשו בשנים האחרונות על ידי חברי כתות מסוכנות בעולם. כך עולה מן הנתונים הבאים המוצגים לפניכם ומייצגים רק חלק מן המקרים]]:

  • בשנת 1978 התאבדו מעל לתשע מאות אנשים החברים בכת "מקדש העם". מכת ההתאבדויות אירעה כתוצאה של פקודת מנהיגם, ג'ים ג'ונס.
  • חברי כת "מסדר מקדש השמש" בשווייץ התאבדו בכנסייתם התת-קרקעית.
  • חברי כת מילנארית הנמצאת באוקלהומה סיטי ביצעו פיגוע חבלני ופיצצו את בניין הממשל. בפיגוע זה נהרגו כ-200 איש.
  • חברי הכת היפאנית "אום שינריקיו" ("דת האמת העילאית") בטוקיו ביצעו פיגוע ברכבת התחתית של טוקיו על ידי שימוש בגז-עצבים. כתוצאה מפעילותם הרצחנית נהרגו כ-12 נוסעים, ועוד כ-5500 אושפזו בבתי החולים ומצבם הוגדר כקשה. חברי הכת המשיכו לתכנו ולבצע פיגועים נוספים, כשעל ראשיהם כרוכים חוטי ברזל כביכול "לקליטת גלי-המוח" של מנהיגם שוקו אסאהרה.

המכה המסוכנת כמעט ולא פסחה על מדינת ישראל. חברי כת "הנוצרים המודאגים" תכננו להתאבד לקראת שנת המילניום. כמו כן בירושלים הייתה קיימת כת אשר דעתה האידיאולוגית הייתה כדעתם של תלמידי דוד כורש אשר התאבדו בוואקו שבטקסס. חברי הקבוצה גורשו מן הארץ בשנת 1999.

אין לחשוב כי מקרים מעין אלו עלולים להתרחש רק בחו"ל על ידי תימהונים למיניהם. נתוני התפתחות הכתות בארץ מדאיגים ביותר. מדי יום צצים בישראל מורים רוחניים חדשים, תוצרת הארץ, ומביאים עימם רעיונות חדשים או כאלו ה'מיובאים' מחו"ל... צעירים רבים ואנשים מכל סוגי האוכלוסיה נמשכים בצורה עיוורת לחלוטין לכתות אלו ומתעלמים מן הסכנה הכרוכה בהשתתפות בכל דבר השייך לכתות השונות.

לעת עתה, שום התייחסות לסכנה זו לא נראית באופק מצד השלטונות.נראה, כי רק כאשר יחלו ההתאבדויות  גם בארץ, יזכרו הרשויות לפעול בנידון.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100