הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ח"כ אמסלם במליאת הכנסת: הכתות מהוות סכנה ממשית לבריאות הנפש
"האם אין מקום למשטרת ישראל להיכנס מיוזמתה לפעולה ולתחקור כאשר היא רואה סכנה לציבור?" שאל חבר הכנסת הרב חיים אמסלם את השר לבטחון פנים מעל דוכן הכנסת
29/11/2007
"על רשויות לפקוח את העיניים ולראות את אלפי נפ


מספר חודשים לאחר שחשיפתם של מספר כלי תקשורת העלתה שורה של מעשים מסוכנים ומזעזעים אשר נעשים על ידי "מרכז האור" בראשות אביב הגואל, הועלתה הצעה בנושא גם לסדר היום בכנסת. מגיש ההצעה חבר הכנסת הרב חיים אמסלם (ש"ס) סיפר בנאומו במליאת הכנסת על הקמת מרכז האור על ידי שני בני הזוג "אביב ועמית הגואל, מקימי עמותת מרכז האור בבאר שבע, הינם שני אנשים המתיימרים לאסוף את כל הטוב שבעולם בדרך הידועה רק להם ולהעביר אותה למי שיצטרף אליהם. הם החלו לוכדים תלמידים צעירים מתלמידי המדרשה, צעירים בגיל הנעורים, המצויים בשלבי בניין האישיות וחיפוש זהות, המחפשים אוזן קשבת", אמר אמסלם והוסיף כי "אביב, המנהיג והגורו של הכת, הינו הוזה המעיד על עצמו שאלוקים מדבר אליו. עמותת האור היא עמותה מוכרת על ידי החוק אך היא פועלת ככת בכל המובנים של המילה, ונעשים בה מעשים של שיעבוד וניצול. חלק מהנערים שנסחפו אחריו, ולימים התפכחו ועזבו את הכת, העידו על מעשי פשע שנעשו כלפיהם בהגדרה של פעולות זיכוך וההארה"

חבר הכנסת אמסלם הרחיב בדבריו על הריסת שלמות המשפחה של חברי המרכז ועל הנזקים הנפשיים הקשים הנגרמים להם. בסיום דבריו קרא הרב אמסלם למדינת ישראל ולרשויות החוק לראות את אלפי נפגעי הכתות, לשמוע את צעקת ההורים שילדיהם מתנכרים להם ושוגים בדמיונות שונים ומשונים. "במדינת ישראל, בשונה מארצות אחרות באירופה, אין שום פעילות של המדינה בתחום הכתות" אמר, ונטל כדוגמא את החוק הצרפתי המאפשר לפרק כת המזיקה לחבריה. על הצעתו השיב השר לבטחון פנים אברהם דיכטר שאמר כי מבדיקת שערכה המשטרה לא נמצא מידע על פעילות משיחית של בני הזוג הגואל "בכדי שהמשטרה תוכל לחקור ביסודיות מקרה זה או מעין אלה חייב כל אדם שיש בידו מידע אודות פעילותם המשיחית כביכול של בני הזוג או של כל גורם אחר לפנות לתחנת המשטרה, אין יכולת לעשות מעבר לכך" אמר. חבר הכנסת אמסלם לא הסתפק בתגובה זו והביע תמיהה על משטרת ישראל הממתינה לפניות הציבור ואינה יוזמת פעולה למרות שישנה סכנה לאנשים.

כאמור, גילויי פשע רבים במסווה "אלוקי" נחשפו בעבר על ידי כלי התקשורת ועליהן השיבה עמית הגואל כי לנסות ולשפוט את אביב על פשעיו "זה כמו לנסות ולשפוט את אלוקים". במהלך תקופה זו אף שודרה בערוץ 2 תוכנית העוסקת בגילויים על האמת במרכז האור. אביב הגואל, שהוזמן להגיב בתוכנית זו, עזב את האולפן מספר דקות לאחר שהחלה התוכנית בלא לומר דבר.

לאחר שהועלתה הקריאה במליאת הכנסת אמר הרב אמסלם לחדשות יד לאחים כי הוא מוקיר ומעריך את ארגון יד לאחים שהביאו את העניין לפתחו. ולדבריו "הגיע הזמן שהמשטרה תפקח עיניים ותטפל בסכנה כמו במדינות רבות באירופה" אמר.

למידע ולתחקירים אודות אביב הגואל ומרכז האור לחצו כאן

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100