הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

כן לתיירות, לא למיסיונריות!
שר התיירות לח"כ הרב פרוש:"נסייע להקמת פרויקט תיירותי גדול בכינרת, ולא חלילה למרכז מיסיונרי"
13/12/2007
שר התיירות יצחק אהרונוביץ'


"משרד התיירות קיבל פניה של יזמים מארה"ב, להקמת מיזם תיירותי באזור הכנרת. אנו נסייע להקמת הפרויקט התיירותי הזה בלבד, ולא למטרה אחרת כמו חלילה מרכז מיסיונרי" – כך מבטיח שר התיירות יצחק אהרונוביץ', במכתב ששיגר לח"כ הרב מאיר פרוש, לאחר שהוא התריע על מזימת המיסיון לבנות "סנטר כנרת – להפצת שליחות הנצרות".


השר אהרונוביץ מציין בפני ח"כ הרב פרוש, כי "עד כה לא הוצגה  בפני משרד התיירות כל תוכנית מגובשת, שניתן ממנה ללמוד בוודאות מה בכוונת היזמים להקים. רק כאשר תוגש תוכנית מגובשת מסודרת, יקבע המשרד עמדה מקצועית ברורה בנושא". התזכיר לשר התיירות מסתמך על מידע של ארגון יד לאחים שלפיו מתוכננים לקום מספר בתי מלון לחוף הכנרת, בידי קבוצת נוצרים מחו"ל. במסגרת התוכנית, אמורים לקום 500 יח"ד, קניון מסחרי גדול ו"סנטר רוחני" שישרת מאות אלפי נוצרים.


יצוין, כי הנושא הועלה כבר לפני כשנתיים על ידי ארגון יד לאחים בפני שר התיירות דאז, אברהם הירשזון, אשר תשובתו הייתה חד משמעית: אם וכאשר יוקם הפרויקט התיירותי הגדול, תעוגן בחוזה ההתקשרות התחיבות מפורשת מצד היוזמים, כי במרכז החדש לא יקיימו פעילות מיסיונרית בכל דרך שהיא.


ח"כ הרב פרוש מדגיש, כי הארגונים המיסיונרים בארץ מגלים "כישורים יצירתיים" בהסוואת עיסוקיהם השפלים, ויש להתחקות בהתמדה וללא ליאות אחר מעשיהם שהם גם, כידוע בלתי חוקיים. טוב שישנם בתוכנו פעילים מסורים כמו יד לאחים, העובדים בדביקות ובחריצות להצלת יהודים מציפורני המיסיון, ולחילוץ הנופלים לעיתיים ברשת מלכודת פיתויים חומריים שלהם. אך הקמתם של מרכזים רוחניים גדולים, במסווה של פרויקטים תיירותיים, הן כנראה פאזה חדשה מתוך מגוון האמצעים והשיטות שהם משתמשים בהם. חובתנו, על כן, לעמוד על המשמר ולא להירדם חלילה בשמירה.  

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100