הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

הסיינטולוגים רוצים להציל את תושבי שדרות
תושבים בשדרות הוזמנו ל"סדנאות לטיפול במתחים וחרדות" שאורגנו ע"י כת הסיינטולוגיה. במרכז לנפגעי כתות זועמים: זה ניסיון לנצל מצוקה חברתית ומדינית
1/02/2008

 

האם חברי כת הסיינטולוגיה מנסים לנצל את המצב בשדרות כדי לעשות נפשות לכת השנויה במחלוקת? לאחרונה נשלחו הודעות רבות בדואר האלקטרוני לתושבי שדרות ויישובי עוטף עזה עליהן חתומה "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון". בהודעות מוצע לתושבים להירשם לסדנאות שבהן מלמדים כיצד להתמודד עם המתח כתוצאה מירי הקסאמים המתמשך, אולם בשום מקום לא מצוין שחברי העמותה מזוהים עם תורת הסיינטולוגיה.

 

"תושבי שדרות היקרים, אתם מפחדים לעזוב את הבית בבוקר? לא יודעים אם הילדים יחזרו בשלום מבית הספר? העסק והפרנסה בסכנה? החיים הפכו למאבק בצל הפחד? 'העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון' מציעה לכם עזרה בימים קשים אלה, באמצעות סדנאות בהם תלמדו טיפים להתמודדות עם המתח הנפשי, עם הלחץ ועם החרדה", נכתב בהודעות ששוגרו לתושבי שדרות ואזור הנגב המערבי.

 

בהמשך ההודעה נכתב עוד כי "מתישהו המלחמה הזו תיפסק! בואו נדאג שהנזק הנפשי יהיה כמה שיותר קטן כבר עכשיו!".

 

בין השאר נכתב בהודעות כי המעוניינים יכולים להזמין סדנאות ללא תשלום לעסקים ולמקומות עבודה, למשפחות ולחוגי בית, לבתי אבות ואף לבתי ספר ולגני ילדים, וזאת למרות שמשרד החינוך אוסר על לימוד תורת הסיינטולוגיה בבתי ספר.

 

"ניסיון לנצל מצבי מצוקה"

 

"מדובר בניסיון נוסף של כת הסיינטולוגיה לנצל מצבי מצוקה חבריים ומדיניים, כפי שקרה בזמן מלחמת לבנון השנייה, כדי לחדור למוסדות וגופים ציבוריים במדינת ישראל", אמרה מנכ"ל המרכז הישראלי לנפגעי כתות, איילת קדם.

 

"במסווה של ארגון חזית, הם מנסים לספח לעצמם עוד אנשים", הוסיפה קדם. "הם גם לא מגלים מי עומד מאחורי זה, ולכן יש כאן הטעיה של הציבור. אם הם היו מגלים שמדובר בסיינטולוגיה, אז כל אחד היה יכול להחליט לבד אם הוא מעוניין בסדנה".

 

בנוסף, שלח המרכז לנפגעי כתות מכתב לראש עיריית שדרות, אלי מויאל, כדי להזהירו מהעמותה. "מאחורי הדואר האלקטרוני הזה, התמים לכאורה, עומדת כת הסיינטולוגיה, שנכללה בעבר בדוח ועדת כנסת שבדק את נושא הכתות בישראל", נכתב.

 

"'העמותה לשגשוג וביטחון' הינה עוד אחד מארגוני החזית של כת הסיינטולוגיה, אשר להם שמות וכינויים שונים המסווים את זהותה האמיתית. הסדנאות שמציעה הכת לתושבי שדרות מהוות ניצול ציני של המצוקה בעיר", כתבו אנשי המרכז למויאל.

 

מעיריית שדרות נמסר בתגובה לפניית כת הסיינטולוגיה כי "כעירייה, אין לנו שליטה על יוזמות כאלה ואחרות. אנו מכירים תופעות מהסוג הזה ותופעות אחרות, ואנו מגנים כל תופעה של ניצול מצב בצורה צינית כדי לקדם אינטרסים כאלה ואחרים. יחד עם זאת, אין לנו מנדט להחליט בעבור התושבים בנושאים רגישים ויכולת לעצור אותם. אנו סומכים על התבונה של התושבים שידעו מה טוב ומה רע, בפרט שמדובר בסוגיות של אמונה".

 

חיכוך עם משרד החינוך

 

זו אינה הפעם הראשונה בה "העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון" מעוררת זעם בקרב גופים בישראל, כאשר היא קוממה עליה בעבר את משרד החינוך, כשבוע לאחר רצח הנערה תאיר ראדה בקצרין.

 

העמותה פנתה אז למנהלי בתי ספר ברחבי הארץ, והציעה להם להזמין הרצאות נגד אלימות שמבוססות על תורת הסיינטולוגיה. "'העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון' משתתפת בכאב המשפחה ובצערם הכבד של תושבי קצרין", נכתב במכתב למנהלים.

 

"אנו נושאים תפילה שמקרים כאלה לא ישובו עוד במדינת ישראל. על מנת להושיט יד ולסייע במניעת מקרים דומים, העמותה מאפשרת לכל בתי הספר להזמין כעת הרצאות בנושא 'אל תרצח' ללא תשלום". עוד נכתב אז כי ההרצאה ניתנת ללא תשלום כשירות לציבור, ורק בסוף המכתב צוין שהיא מבוססת על הספר "הדרך אל האושר" שכתב מייסד הסיינטולוגיה, רון ל. האברד.

 

 מ"העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון" לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה נועה מגל.

 

לחצו כאן לידיעה המקורית

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100