הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

בשעה טובה
חברי הכת הרוסית שהתבצרה לפני כחצי שנה במערה בציפייה לסוף העולם הודיעה: בעוד חודש נצא החוצה
27/03/2008
מנהיג הכת, פיוטר קוזניצוב

 

חברי הכת הרוסית המתבצרת מזה חצי שנה במערה במרכז רוסיה הודיעו שיצאו בעוד חודש, בחג הפסחא. כך בישרו גורמים בממשל המקומי במחוז בקובסקי, הנמצאים בקשר עם חברי הקבוצה. לא ברור איך מסתדרת ההודעה הזו עם האמונה של חברי הכת שסוף העולם יגיע בחודש מאי. (לדיווח הקודם לחצו כאן)

הכת, המונה כש-35 איש, ביניהם גם ארבעה ילדים, נכנסה למערה לפני למעלה מחמישה חודשים באמונה שיום הדין מתקרב והם היחידים שיינצלו. חברי הכת סבורים שהם "הכנסייה הרוסית האורתודוכסית האמיתית", בניגוד לכנסייה הרשמית שמעלה בתפקידה ונעשתה מושחתת. חברי הכת מאיימים לפוצץ עצמם בעזרת בלון גז אם ייערך ניסיון לחלצם בכוח, ונכון לאתמול נכשלו כל הניסיונות למשא ומתן.

מנהיג הכת, פיוטר קוזניצוב, אינו נמצא במערה אלא סגור במוסד לחולי נפש בעיר פנזה הסמוכה, שמצויה כ-600 ק"מ דרומית למוסקבה. הוא אובחן כסכיזופרן. במשך החודשים שלפני ההתבצרות הוא נהג לישון בארון קבורה. בתוקף תפקידו כמנהיג הכת הוא לא הרשה לחברים לראות טלוויזיה, לשמוע רדיו או לגעת בכסף. השבוע הורשע קוזניצוב בהסתה על רקע דתי וגזעני.

במהלך החודשים האחרונים ניסו גורמים רבים, כולל אנשי דת, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים, לשכנע את חברי הכת לצאת החוצה - אך ללא הצלחה. גם הניסיונות לשחרר רק את הילדים עלו בתוהו.

"הילדים סבלו מספיק בעולם", השיבו חברי הכת, "אתם דואגים רק לגופם, אך אנחנו מדברים על נשמותיהם". "הם נוצרים פשוטים", אמר כומר מקומי, האב גיאורגי. "הם אמרו: 'הכנסייה עשתה עבודה רעה, סוף העולם מתקרב ואנחנו מצילים את עצמנו".

לפי ההערכות, חברי הכת לקחו עמם מזון ודלק ומצילומי הטלוויזיה הרוסית נראה עשן או קיטור שעולה מחור בעמק שבו הם בנו את המחסה. קוזניצוב סיפר שיש להם חצי טון דבש והרבה מאוד ריבה. כוח משטרה שומר כדי למנוע מאנשים וסקרנים לגרום לפרובוקציות.

דובר הממשל המקומי מסר שקוזניצוב היה מעורב בסבב האחרון של השיחות עם חברי הכת אולם סירב למסור פרטים נוספים. עד כה סירב קוזניצוב לספר מדוע לא הצטרף לחבריו.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100