הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

חברות כת רוסית יצאו מ"מערת סוף העולם"
חברי הכת התבצרו במערה לפני כארבעה חודשים, בציפייה לסוף העולם, שלהערכתם יגיע במאי. שבע נשים יצאו מהמערה ובמהלך השבת צפויים להגיח ממנה יותר מ-24 אנשים נוספים
30/03/2008
'סוף העולם' - הגיע הזמן (הגדל)


שבע נשים, חברות בכת רוסית שאנשיה התבצרו במערה במשך חודשים בציפייה לסוף העולם, יצאו אמש (יום ו') מהמערה והן מטופלות על-ידי שירותי ההצלה. כך דיווח גורם בכיר במחוז פנזה, 650 קילומטרים דרומית-מזרחית למוסקבה. לטענת הבכיר, יותר מ-24 אנשים נוספים, בהם ארבעה פעוטות שעוד לא מלאו להם שנתיים, צפויים להגיח מהמערה במהלך השבת. (לדיווחים קודמים לחצו כאן)

 

סגן-מושל פנזה, אולג מלניצ'נקו, אמר כי מנהיג הקבוצה, הנביא על-דעת עצמו פיוטר קוזנצוב, הובא למקום מבית החולים הפסיכיאטרי בו הוא מאושפז, על-מנת לשכנע את הנשים לצאת מהמערה. לדבריו, הנשים - שש ממוצא רוסי ואחת ממוצא ביילורוסי - יצאו מהמערה על-דעת עצמן, כשהן נושאות את רכושן.

 

"הן סירבו לעזרה וצעדו בכוחות עצמן כקילומטר וחצי, עד לכנסיה הקרובה", אמר בראיון לרשת הטלוויזיה ריה-נובוסטי. "אין שום סיבה לאשפז בדחיפות אף אחת מהן". הוא אף ציין כי ישנו חשש שהשלגים הנמסים יובילו בסופו של דבר להתמוטטות המערה, אך אין סכנה מיידית לחיי אלה שנשארו בה לעת עתה.

 

חברי הכת חפרו את המערה בסמוך לכפר ניקולסקויה, ובתחילת חודש נובמבר האחרון נכנסו אליה 35 בני אדם. זאת, במטרה לחכות לסוף העולם, שלהערכתם יגיע בחודש מאי. לרשויות הם הודיעו שיפוצצו בלוני גז שהביאו עמם אם המשטרה תנסה לסלקם מהמקום בכוח.

 

הרשויות הנואשות גייסו לעזרתם כמרים מהכנסייה האורתודוכסית, במאמץ לשכנע את חברי הכת לעזוב את המקום. התקשורת עם אנשי המנהרה התנהלה בעיקר דרך צינור ארובה קטן, שהציץ ממעמקי הגבעה המושלגת. מוקדם יותר השבוע אמר מלניצ'נקו לעיתונאים כי כמה מחברי הכת אמרו שהם עשויים לעזוב את המקום בפסחא האורתודוכסי, שחל ב-27 באפריל.

 

קוזנצוב, מהנדס במקצועו המתכנה בשם "האב פיוטר" הכריז על עצמו כעל נביא לפני מספר שנים. הוא עזב את משפחתו והקים את "הכנסייה הרוסית-אורתודוכסית האמיתית". לתומכיו החדשים הבטיח כי לאחר מותם הם יהיו אלה שישפטו האם שאר נשמות המתים יישלחו לגן-עדן או לגיהינום. כלי התקשורת ברוסיה דיווחו כי חברי הכת לא הורשו לצפות בטלוויזיה, להאזין לרדיו או להחזיק בהון אישי.

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100