הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

מסע בארץ הסיינטולוגיה: הכת הגדולה במדינה נחשפת
כת הסיינטולוגיה חדרה בשנים האחרונות לכל תחומי החיים בישראל: החל מגני הילדים ועד הכנסת. מה עומד מאחורי הכת המהפנטת את מאמיניה ושומרת את פרטיהם האינטימיים בתיקים סודיים? תחקיר חדשות 2 חושף
6/04/2008

הסיינטולוגיה היא הכת הגדולה בישראל וחדרה לכל פינה בחיים הציבוריים. מאמיניה ברחבי העולם, בהם גם מפורסמים, עוברים היפנוזה מבלי שידעו זאת וסודותיהם מכונסים בתיקים חסויים.


עמותות המקדמות את האידיאולוגיה הזו הצליחו לחדור לגני ילדים, בתי סוהר, בתי ספר ואפילו לכנסת. לרוב אין לנו מושג שמדובר בארגונים סיינטולוגים ומסביב לכת יש קשר שתיקה - רוב נפגעי הכת מסרבים לדבר מרוב פחד.


"לאף אחד אסור לבקר את הארגון ואם יש לך קרוב משפחה שהעז לדבר נגד הארגון אז יגידו לך להתנתק ממנו", מספרת שרית, סיינטולוגית לשעבר. "הסיינטולוג חותם על התחייבות כספית שאם הוא אי פעם יספר את הסוד הזה הוא יהיה חייב עשרות או מאות אלפי דולרים וכולם מכחישים את זה".


הסיינטולוגיה מגדירה עצמה דת. בכיריה מבטיחים להביא את מאמיניהם לחופש רוחני מוחלט ולחיי נצח. "אומרים לך תשתחררי מהכסף. כסף זה רק מכשול בדרך להתקדמות רוחנית", מספרת שרית. "יש ארגון בסיינטולוגיה שהתפקיד שלו לגייס סלבריטיס".


החברים בחדשים בכת עוברים היפנוזה החושפת את פרטיהם האינטימיים ביותר:  שימוש בסמים, רמאות וכל כתם אחר בעבר. הכל נרשם ונשמר בתיק סודי שמחזיקה הכת על כל אחד מחבריה.

צפו בתחקיר "אולפן שישי" החושף את דרכי הפעולה של הכת: שיטות גיוס מניפןלטיביות, שיעבוד נפשי וכספי, ומלחמה בפסיכיאטריה. לתחקיר לחצו כאן


תגובת המרכז לסיינטולוגיה ישראל לכתבה:

"סיינטולוגיה היא דת. הכלים של הסיינטולוגיה מגבירים את המודעות והיעילות של האדם ומעניקים לאדם את היכולת לשפר מצבים בחייו האישיים. ארגון הסיינטולוגיה בחר בשיטת התרומות כשיטה העיקרית לגיוס כספים, מאחר וזוהי השיטה ההוגנת ביותר. יחד עם זאת, הארגון מציע לציבור שירותים ללא תשלום. אין שום שימוש בטכניקות של היפנוזה. הסיינטולוגיה מתנגדת לטכניקות של היפנוט ושטיפת המוח. כל אדם אשר נרשם לשירותים בסיינטולוגיה מיודע מראש שישנם תיקים אישיים אשר נשמרים בצורה דיסקרטית על ידי המרכז. הסיינטולוגיה נלחמת בנגע הסמים ומיישמת באופן קבוע את האמנה לזכויות אדם של האו"ם. הסיינטולוגיה מתנגדת לשיטות של דיכוי, איום ואלימות פועלת בשיתוף פעולה עם רשויות על מנת לשקם אסירים. היא מפעילה תוכניות כגון הדרך אל האושר בשאיפה לצמצם את מימדי האלימות. חלק מארגונים אינם בעלי תכנים סיינטולוגים. אף פעם ובשום מקום לא מסתירים שדת הסיינטולוגיה ייסדה את הגופים הפעילים למען זכויות אדם, או שהייתה קשורה להקמתם. באשר להתמודדות הסיינטולוגיה עם הביקורת נגדה, אנו טוענים כי לכל ארגון יש את הזכות להגן על עצמו מפני מעשים הפוגעים בשמו הטוב".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100