הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

הרב הראשי נרתם למאבק
ממלא מקום ראש עיריית אור יהודה, עוזי אהרון, נפגש השבוע עם הרב שלמה עמר, כדי לדון בפעולות כנגד המיסיון המנסה ,לטענתו, להמיר לנצרות את האתיופים בעיר * בשבוע הבא תיערך פגישה בנושא בביתו של הרב עובדיה יוסף
5/05/2008
הראשון לציון, הרב שלמה עמר שליט"א

 

לפני כשלושה חודשים דיווחנו כאן על פעילי מיסיון שהחלו להסתובב באור יהודה, הפיצו חומר תעמולה וניסו להטיף לתושבי האזור, כשעל חולצותיהם מתנוססות סיסמאות למען ישו. בעקבות פעולה זו ואחרות של המיסיון באור יהודה, נפגש השבוע עוזי אהרן, מ"מ ראש העירייה, עם הראשון לציון, הרב שלמה עמר.

 

אהרון, שנקרא לביתו של הרב עמר בעקבות שיחה בנושא עם הרב עובדיה יוסף, הציג בפני הרב הראשי את הבעיה החוזרת של ניסיונות המיסיון להשתלט על הקהילה האתיופית בעיר. במהלך הפגישה ביניהם, שוחח הרב עמר טלפונית עם שר הדתות, יצחק כהן, וביחד החליטו השלושה לעשות מעשה ולהילחם בתופעה.

 

השלושה סיכמו ביניהם על מספר פעולות במטרה לשמר את יהדותם של הקהילה האתיופית. הרב עמר שוחח בהמשך גם עם הרב עובדיה יוסף, שמצידו ביקש לשים את מלוא כובד המשקל, כדי שהקהילה תיקלט היטב בחברה ולא תפותה להמרת הדת.

 

הצעד המתוכנן הבא הוא פגישה שתיערך בשבוע בהא בביתו של הרב עובדיה יוסף בא ישתתפו גם עוזי אהרון והשר אלי ישי, יו"ר תנועת ש"ס, כדי להמשיך בדיונים כיצד לפעול. "אני מקווה שהפעולות שננקוט יגרמו לכך שאותם גורמים של המיסיון ידירו את רגלם בכלל ומהקהילה האתיופית בפרט", אמר אהרון ל"גל גפן" לאחר הפגישה. "כנציג אני מרגיש מחויב לקהילה היקרה הזו ואעשה הכל כדי לדאוג לרווחתם ולקליטתם בצורה הקלה והיעילה ביותר. לא אתן לשום גורם חיצוני לנצל את המצוקה של הקהילה הזו כדי להמיר את דתם".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100