הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ח"כ הרב פרוש: השר דיכטר ראוי לגינוי
21/07/2008
ח"כ הרב פרוש

ח"כ הרב מאיר פרוש שואל את השר לביטחון פנים אבי דיכטר: "האמנם אין, לדעתך, הבדל בין חלוקת נרות שבת למאושפזים בבית חולים, לבין הפצת סמלים מיסיונריים?!. האמנם, בעיניך, גם חלוקת נרות שבת או חלות יכולה להיחשב כעבירה פלילית?!.
 
השאלה הוצגה בעקבות תשובת השר דיכטר לשאילתה של ח"כ הרב פרוש, אודות פעילות אנשי גוף מיסיונרי הידוע בשם "מנה אינטרנשיונל", שביקרו במחלקות הילדים בבית חולים "שניידר" בפ"ת, ושידלו קטינים והוריהם להמרת דת, תוך חלוקת בובות בעלות משמעות סמלית נוצרית.
 
לשאילתה צורף תזכיר של יו"ר יד לאחים, הרב שלום דב ליפשיץ, המציין כי "המיסיונרים ביקרו אישית כל אחד מהמאושפזים בחדריהם, והעניקו להם שי מיוחד – בובת כבש המסמלת בנצרות את אותו האיש, בצירוף עלון המטיף מפורשות להמרת הדת. שעה קלה לאחר הופעת המיסיונרים הגיעו לבית החולים פעילי יד לאחים, שהסבירו כמובן לילדים ולהוריהם מהי משמעות הבובות. במקביל, עו"ד משה מורגנשטרן, מהסגל המשפטי של יד לאחים, הבהיר נחרצות להנהלת בית החולים כי מדובר כאן בניסיון בוטה להמרת דתם של קטינים בניגוד לחוק".
 
ח"כ הרב פרוש שאל את השר דיכטר: "מכיוון שהחוק קובע מפורשות, כי 'המשדל קטין, בפנייה ישירה אליו, להמיר דתו, דינו מאסר שישה חודשים' – אלו צעדים משפטיים יינקטו בעתיד נגד אותם מיסיונרים, ומה ייעשה למניעת הישנות מקרים חמורים כאלה בעתיד".
 
כאן, באה תשובתו המדהימה והמזעזעת של השר דיכטר: "חלוקת בובות הפרווה אינה מעלה כלל חשד לביצוע עבירה פלילית, מאחר שלא הילדים, ואף לא הוריהם, ייחסו לבובות אלו סימבול וביטוי מיסיונרי – אלא רק לאחר שהדבר הובהר להם, ע"י פעילי יד לאחים (השר דיכטר מתעלם מן העובדה שהמיסיונרים צירפו חומר תעמולה מיסיונרי המטיף להמרת דת) . מכיוון שסעיפי החוק בדבר שידול או ניסיון להמרת דת מדברים על דת באופן כללי – כפועל יוצא, יכולה גם למעשה חלוקת נרות שבת, או חלות, לילדים ולהוריהם, בערב שבת, להיחשב כעבירה פלילית".
 
הרב פרוש הגיב: "או שהשר דיכטר חומד לצון בנושא שהוא מאוד כאוב ורציני, או שהוא שווה נפש לפעילות המיסיונרים בארץ ועונה לשאילתה במעין 'הבה נתחכמה לו'. בשני המקרים השר ראוי לגינוי, והמאבק במיסיונרים יימשך בכל החומרה והחריפות".

הדפסשלח לחבר

לכל המבזקים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100