הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

התרגשות בעמוקה: אלפי השמות הוקראו ברטט על ידי האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא

16/08/2011
התרגשות בעמוקה: אלפי השמות הוקראו ברטט על ידי האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא


רחש של התרגשות קודש ואווירה עילאית ריחפו בציון הקדוש של התנא יונתן בן עוזיאל, בעיצומו של היום המסוגל, יום חמישה עשר באב, עליו אמרו חז"ל "לא היו ימים טובים לישראל כחמישה עשר באב". מאות אנשים שנקהלו ובאו למעמד התפילה המיוחד מכל רחבי הארץ, עמדו נרגשים סביב האדמו"ר המקובל, בנם של קדושים, רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א, ומניין תלמידי החכמים - שליחי יד לאחים, שהגיעו מעיר הקודש צפת. בידיהם היו שמות מעוכבי השידוך אשר זרמו במשך כל השבוע האחרון למוקד המיוחד שהוקם לשם כך במשרדים הראשיים של יד לאחים.

עם הפונים הרבים, נמנו אלפים מכל חוגי הקשת ומכל רחבי הארץ והעולם, אשר ביקשו לנצל את הזדמנות הפז, לתרום למצוות פדיון שבויים על ידי יד לאחים, ולזכות להתברך להקים בית נאמן בישראל ביום המסוגל לכך.

בתחילה נעמד הרב לתפילת מנחה, שכן "לא נענה אליהו אלא בתפילת המנחה", ולאחר מכן החל בדביקות באמירת סדר התיקון, שנמשך על פני שעה ארוכה, כשמניין תלמידי החכמים והקהל הרב שנאסף במקום מצטרפים אליו.

לאחר מכן, הוציא הרב מנרתיקו - שופר עתיק יומין בן מאה וחמישים שנה שהגיע אליו בירושה מסבו כ"ק האדמו"ר רבי מסעוד אבוחצירה, אביהם של האחים הקדושים - הבאבא סאלי והבאבא חאקי – אביו של האדמו"ר רבי יחיאל, וביקש מהציבור הקדוש לכוון בעת התקיעות כי יתקבלו תפילותיהם של בני ובנות ישראל הזקוקים לשידוך במהרה, ומיד אחר כך תקע האדמו"ר בסדר תשר"ת תש"ת תר"ת, כשאליו מצטרפים כמה מן המתפללים שהביאו את שופרותיהם עימהם.

לאחר סדר התקיעות, כשקהל גדול ממשיך לנהור ולהתאסף במקום, עלה האדמו"ר לגג הציון הקדוש, וערך שבעה הקפות מסביב לציון, תוך שהוא מחזיק בידיו את אלפי השמות של התורמים למצוות פדיון שבויים, שביקשו להתברך על ידיו במקום, קורא מזמורי תהילים, תוקע שוב בשופר ונושא את תפילת 'אנא בכוח'.

רק לאחר מכן נכנס האדמו"ר לציון, ולאחר שהתעסק במשך דקות ארוכות בהדלקת הנרות, החלו הרב - ולאחריו מניין תלמידי החכמים, בקריאת שמות מעוכבי השידוך, כל שם ושם בנפרד, בהטעמה ובפרוטרוט, בהעתירם רחמים במשך שעה ארוכה לישועתם הקרובה.

עם תום התפילה, נענה ואמר האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא: "יהי רצון שיתקבלו תפילותינו לפני כסא הכבוד, והתורמים שאת שמותיהם הזכרנו זה עתה יזכו להיוושע  בדבר ישועה ורחמים, ולזכות עד מהרה להקים בית נאמן בישראל, בתוך כלל ישראל הזקוקים לישועה".

ביד לאחים הודו לתורמים הרבים תוך ציון העובדה כי בכך הפכו הם שותפי אמת למצוות פדיון שבויים, אשר עליה אמר הרמב"ם, "אין לך מצווה גדולה מזו" ואמרו כי התרומות הללו סייעו מיידית, להצלת נפשות יהודיות משמד ומטמיעה ובזכות מצווה כבירה זו יתברכו כל התורמים בכל מילי דמיטב ובמילוי כל משאלות ליבם לטובה

 

 

האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א מעתיר בט"ו באב בעמוקה על תורמי יד לאחים 

 

 

 

האדמו"ר תוקע בשופר עתיק שעובר מדור לדור בשושלת אדמו"רי משפחת אבוחצירא 

 

 


 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100