הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

שמות ניצולים נמסרו אישית לברכה לידי גדולי ישראל
24/09/2008
יו"ר יד לאחים עם כ"ק אדמו"ר מסערט-ו (הגדל)

בימים האחרונים ביקר יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ בבתיהם של כ"ק מרנן האדמו"רים מגור, ערלוי, לעלוב, סערט ויז'ניץ ובאיאן, גאב"ד ירושלים הגרי"ט וייס והאדמו"ר רבי דוד אבוחצירא * לידי כל אחד ממרנן ורבנן הגיש יו"ר יד לאחים את שמות ניצולי יד לאחים בשנה החולפת לאחר שנגאלו מרדת שחת, בפעילות מסורה של אנשי יד לאחים העמלים במסירות נפש על הצלת יהודים מהמיסיון ומהטמיעה * גדולי הדור קיבלו את פני משלחת יד לאחים בהתרגשות עצומה * כמה מגדולי ישראל צירפו אישית את שמותיהם בבקשם: הזכירו את שמנו בציונו של סנגורם של ישראל רבי לוי יצחק מברדיטשוב * כ"ק גאב"ד ערלוי פרץ בבכי למשמע העדויות הקשות * כ"ק גאב"ד ירושלים ליווה אישית את הגרש"ב ליפשיץ לרכבו

ביקורים מרגשים ובלתי שגרתיים נערכו בימים האחרונים בבתי גדולי ישראל מכל קצות הקשת והתורנית מצד ראשי יד לאחים שבאו לחלות את פניהם לקראת פרוש השנה החדשה הבא עלינו לטובה. במרכז הביקורים הוגשה לכל אחד מצדיקי הדור רשימת שמותם ושמות אמותיהם של הניצולים שניצלו בידי יד לאחים במרוצת השנה האחרונה, לרשימה צורפו שמות הניצולים ואמותיהם כאשר צדיקי הדור מתבקשים להעתיר עבורם בתפילה לנוכח הניסיונות הרבים שעדיין עמודים בדרכם.

הרשימה כוללת את שמותיהם ושמות אמותיהם של 189 יהודים שניצלו מכתות המיסיון השונות וקיבלו על עצמם עול תורה ומצוות, 514 נשים שניצלו משבי בכפרים ערביים ועמן 151 ילדים שלראשונה שבו לעמם ולמורשתם לאחר שגורלם היה זהה לגורלו של 'אחמד בן שרה' שנתפס בתודעת ההמון כמייצג את גורלם האומלל של ילדים שגדלו כערבים לכל דבר לאמהות יהודיות שנפלו שבי בידי בני נכר.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, עמד בראש המשלחת של יד לאחים וגדולי ישראל קיבלוהו אישית בהתרגשות גדולה כאיש מסירות הנפש העומד זה שנות יובל בראש ארגון הפעילים יד לאחים. הגרש"ב ליפשיץ פקד אישית את בתיהם של מרנן ורבנן (לפי סדר א"ב): האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא כ"ק האדמו"ר מבאיאן, כ"ק האדמו"ר מגור, גאב"ד ירושלים הגרי"ט וויס כ"ק האדמו"ר מלעלוב, כ"ק האדמו"ר מנדבורנא, כ"ק האדמו"ר מסערט ויזניץ, וכ"ק האדמו"ר מערלוי.

כל אחד מצדיקי הדור קיבל אישית לידיו את השמות של הניצולים לתפילה ולברכה להצלחתם בעלותם בדרך המלך לקבלת עול מלכות שמים ולזכות להיכתב בספרן של צדיקים גמורים לאלתר לחיים טובים.

גדולי ישראל קיבלו את פני יו"ר יד לאחים בהתרגשות גדולה. כ"ק גאב"ד ערלוי פרץ בבכי למשמע העדויות הקשות שיצאו מפי הגרש"ב ליפשיץ על המיצר, הגשמי והרוחני, שממנו יצאו הניצולים, תודות לתושיית פעילותם של אנשי יד לאחים שחירפו נפשם למען הוציא יקר מזולל. גאב"ד ירושלים, הגאון רבי יצחק טוביה ווייס, התעניין עמוקות במתחדש במישורי הפעילות השונים ובאורח נדיר ליווה אישית את הגרש"ב ליפשיץ עד כניסתו לרכבו, כהוקרה על הפעילות.

בתוך כך, על רקע המבצע המיוחד שהוכרז ביד לאחים לקראת השנה החדשה, אשר במסגרתו שמות התורמים לפדיון שבויים יוקראו לברכה, בידי מניין יהודים, בערב ראש השנה ובערב יום הכיפורים, על ציונו של סנגורם של ישראל, הרה"ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב זי"ע, כמה מצדיקי הדור את הזדמנות המפגש הבלתי אמצעי לבקש שגם שמם הם יוזכר בציונו הקדוש בעת סגולה זו.

כ"ק אדמו"ר מנדבורנה שליט"א עם יו"ר יד לאחים

ביד לאחים התקבלה בהתפעמות ובחרדת קודש בקשתם האישית של גדולי ישראל שצירפו אישית את שמותיהם בבקשם: הזכירו את שמנו בציונו של סנגורם של ישראל. אל תחושת השליחות המפעמת בידי המתפללים הנושאים את שמותיהם של המוני בית ישראל מכל החוגים שמציפים את קווי המוקד של יד לאחים בימים אלו, נוספה תחושת זכות עילאית בהיותם שליחי מאורי הדור לתפילתם.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100