הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

שמות ניצולי יד לאחים בשנה האחרונה נמסרו אישית לברכה לידי גדולי ישראל
6/09/2010
הגרש"ב ליפשיץ בביתו של האדמו"ר מנדבורנא  (הגדל)

ביקורים מרגשים ובלתי שגרתיים נערכו בימים האחרונים בבתי גדולי ישראל מכל קצות הקשת התורנית מצד ראשי יד לאחים שבאו לחלות את פניהם לקראת פרוש השנה החדשה הבעל"ט. במרכז הביקורים הוגשה לכל אחד מצדיקי הדור רשימת שמותם ושמות אמותיהם של הניצולים שניצלו בידי יד לאחים במרוצת השנה האחרונה, כאשר צדיקי הדור מתבקשים להעתיר עבורם בתפילה לנוכח הניסיונות הרבים שעדיין עומדים בדרכם.

 

 הרשימה כוללת את שמותיהם ושמות אמותיהם של 1190 נשים שניצלו משבי בכפרים ערביים ועמן 683 ילדים שלראשונה שבו לעמם ולמורשתם לאחר שגורלם היה זהה לגורלו של 'אחמד בן שרה' שנתפס בתודעת ההמון כמייצג את גורלם האומלל של ילדים שגדלו כערבים לכל דבר לאמהות יהודיות שנפלו שבי בידי בני נכר.

 

 יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, עמד בראש המשלחת של יד לאחים, וגדולי ישראל קיבלוהו אישית בהתרגשות גדולה כאיש מסירות הנפש העומד זה שנות יובל בראש ארגון הפעילים יד לאחים. הגרש"ב ליפשיץ פקד אישית את בתיהם של מרנן ורבנן (לפי סדר א"ב): כ"ק האדמו"ר מבאיאן, כ"ק האדמו"ר מגור, בעל 'שבט הלוי' הגר"ש וואזנר, גאב"ד ירושלים הגרי"ט וויס, כ"ק האדמו"ר מטשרנוביל, כ"ק האדמו"ר מנדבורנא וכ"ק האדמו"ר מקרלין שליט"א. כל אחד מצדיקי הדור קיבל אישית לידיו את השמות של הניצולים לתפילה ולברכה, להצלחתם בעלותם בדרך המלך לקבלת עול מלכות שמים ולזכות להיכתב בספרן של צדיקים גמורים לאלתר לחיים טובים. ניכר היה על פניהם של גדולי ישראל כי הם מזועזעים למשמע העדויות הקשות שיצאו מפי הגרש"ב ליפשיץ על המיצר, הגשמי והרוחני, שממנו יצאו הניצולים, תודות לתושיית פעילותם של אנשי יד לאחים שחירפו נפשם למען הוציא יקר מזולל.

 

בתוך כך, על רקע המבצע המיוחד שהוכרז ביד לאחים לקראת השנה החדשה, אשר במסגרתו שמות התורמים לפדיון שבויים יוקראו לברכה, בידי מניין יהודים, בערב ראש השנה ובערב יום הכיפורים, על ציונו של סנגורם של ישראל, הרה"ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב זי"ע, ניצלו כמה מצדיקי הדור את הזדמנות המפגש הבלתי אמצעי לבקש שגם שמם הם יוזכר בציונו הקדוש בעת סגולה זו, והעלו תרומה נכבדה לפעילות הקודש של יד לאחים.

 

ביד לאחים התקבלה בהתפעמות ובחרדת קודש בקשתם האישית של גדולי ישראל שצירפו אישית את שמותיהם בבקשם: הזכירו את שמנו בציונו של סנגורם של ישראל. אל תחושת השליחות המפעמת בידי המתפללים הנושאים את שמותיהם של המוני בית ישראל מכל החוגים שמציפים את קווי המוקד של יד לאחים בימים אלו, נוספה תחושת זכות עילאית בהיותם שליחי מאורי הדור לתפילתם.

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100