הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

הזוכה בהגרלה תרם את ספר התורה לאחד מבתי המדרש מסניפי יד לאחים

18/05/2011

 

 זכה ורבים זיכה. הזוכה בהגרלת ספר התורה, הר"ר גרשון קובלבסקי הי"ו בוחר את סוג הכתב של ספר התורה המהודר

יומיים לפני חג הפסח, בצהרי יום ראשון י"ג בניסן, נערכה במשרדים הראשיים של ארגון הפעילים יד לאחים ההגרלה הגדולה והנדירה על ספר תורה מהודר ומפואר. אלפים נענו לקריאת יד לאחים ליטול חלק בהגרלה, באמצעות תרומה למצוות פדיון שבויים ולזכות בזכות הגדולה והחשובה של כתיבת ספר תורה. במודעות שקדמו להגרלה נאמר כי העולה בגורל יזכה גם במימון העלות של מודעות הרחוב המבשרות על הכנסת ספר התורה ואף במימון התהלוכה לבית הכנסת, שאליו ירצה הזוכה המאושר להכניס את ספר התורה.

 

בהגרלה, שנערכה באישור מיוחד שניתן לכך על ידי משרד האוצר ובליווי רואה החשבון מר  אבנר בן שלום, עלה שמו של הר"ר גרשון קובלבסקי  הי"ו מצפת, מנכבדי תורמי יד לאחים אשר זכה בספר התורה. הרב קובלבסקי נרגש מאוד למשמע הבשורה שהגיעה אליו בערב החג. השבוע התקשר הזוכה למשרדי יד לאחים והודיע כי גמלה בלבו ההחלטה לתרום את ספר התורה, לזכותו ולזכות בני משפחתו, במקום לבית הכנסת הקרוב למקום מגוריו, לאחד מבתי המדרש הפועלים בסניפי יד לאחים.

 

סניפי יד לאחים ברחבי הארץ רוחשים פעילות תורנית שוקקת בקרב עולים כוותיקים הגודשים אותם במשך כל ימי השבוע. מדי שבת נערכות בהם תפילות רבות משתתפים ולאחריהן נערכות סעודות שבת פעילות שהביאו מהפך בחיי משפחות רבות שהפכו לשומרות תורה ומצוות ומקפידות על קלה כבחמורה.

 

בימים אלו נכתב ספר התורה בידי סופר מומחה וירא שמים ובע"ה בחורף הקרוב הוא ייכנס ברוב פאר והדר, על-ידי התורם ובראשותו, לבתי המדרש של יד לאחים.

 

הזוכה, הרב קובלבסקי , אמר בהתרגשות, כי "יד ההשגחה העליונה היא שההגרלה נערכה ביום ההילולא של האלשיך הקדוש ושל הבית יוסף. הלא דבר הוא שדווקא שמי – כמי שזכה לגור ולהתגורר בעיר העתיקה של עיר הקודש צפת, בה חיו ופעלו האלשיך והבית יוסף – עלה בגורל על ספר התורה".

 

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, בירך בחום את הזוכה-התורם וציטט את דברי הגמרא במסכת מנחות המפליגה בזכות הגדולה שיש לכל הכותב לעצמו ספר תורה, בקובעה שכל המקיים מצווה זו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל בעצמו את התורה מהר סיני.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100