רקע

ארגון יד לאחים נוסד בשנת תש"י (1950) בידי קבוצת פעילים בלתי מפלגתיים, על מנת לעזור לעולים חדשים בשלבי ההתאקלמות הראשונים בארץ ולנסות לשלבם במסגרת דתית הולמת.

 עם השנים הופנתה עיקר הפעילות לטיפול בבעיות קשות ומורכבות יותר. אחת מהן היא המאבק במיסיון ובשליחיו. התברר כי בארץ פועלים, כמעט ללא מפריע, כ-100 קהילות מיסיונרים וכתות שונות. המאבק בהם הפך לאחת המשימות העיקריות של יד לאחים. תקציבו של המיסיון בארץ עומד על מיליוני דולרים לשנה, וקהל היעד הטבעי של המיסיונרים הוא משפחות במצוקה, חומרית או נפשית.

 נושא נוסף ומרכזי בו עוסק יד לאחים הוא טמיעה. מדובר בתופעה הולכת ומתרחבת של נערות ונשים, שיוצאות, ובהרבה מקרים אף מתחתנות, עם ערבים ובני מיעוטים אחרים. למשרדי הארגון מגיעות כ-1000 קריאות בשנה ודיווחים על מקרים מסוג זה. המחלקה להצלה מטמיעה פועלת בדרכים שונות, לעיתים מסוכנות, להצלת אותן נערות ונשים, כשלפעמים יש צורך בחילוץ מכפרים עוינים ושיכון בדירות מסתור.

קיימות ביד לאחים מחלקות נוספות: מחלקה לקליטה רוחנית לעולי חבר העמים ומחלקה לרישום ילדים למוסדות תורניים. 

אנו שמחים להציג בפניכם מקצת מפעילות הארגון באמצעות אתר זה ומקווים כי תהנו ותשתמשו במגוון המידע הנמצא בו, כגון: חדשות מהפעילות, מאמרים, וסיפורים של הצלה.

אם בכל זאת לא מצאת מענה לחיפושכם או לשאלותיכם, הינכם מוזמנים לפנות ישירות למשרדים הראשים של יד לאחים:

 

באמצעות הטלפון: 1800-620-640  או 03-6154100   פקס: 03-5796518 

כתובת למשלוח דואר: ת.ד. 551 בני ברק, מיקוד 51342
או באמצעות
טופס צור קשר

Back
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100