הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר ה' כסלו תשע"ח

מה מתרחש ב'מרכז כלל'? * גאווה יהודית * למה נפרדו 4 זוגות? * כנס חירום בנצרת * טעית? תשלם!

 
יד לאחים מתריע: בניין 'מרכז כלל' בירושלים הפך למעצמה מיסיונרית רבת זרועות

כת 'היהודים המשיחיים' החלה לפעול במקום עם רכישת כל הקומה העליונה והפיכתה למרכז מיסיונרי. קפיצת מדרגה משמעותית התרחשה זמן מה לאחר מכן כאשר הכת רכשה את מתחם הקולנוע בקומה התת-קרקעית (1-) והקימה במקום אולם תיפלה מיסיונרי ענק המכיל 800 מקומות ישיבה. כבר אז נקט יד לאחים בשורת מאמצים על מנת לבלום את רכישת ופתיחת המקום. אך כל הפניות והמגעים שננקטו עלו בתוהו. המיסיונרים עצמם העידו בפרסומים שנועדו לתורמיהם, עם רכישת המקום, כי הוא "ישרת את כל המאמינים בירושלים" וכן כי מדובר "בפרויקט הגדול ביותר שעשתה קבוצה משיחית בישראל עד היום".

 
 בתקופה האחרונה חברי הכת אינם אומרים די בכך והם במגמת השתלטות על 'מרכז כלל' כשהם נוגסים בו בעוד ועוד שטחים. כיום מחזיקים המיסיונרים בלא פחות מ-17 מוקדים שונים! בבניין הענק המהווה את אחד מסמליה של ירושלים. המוקדים כוללים: מגדל תיפלה בראש הבניין הפועל 24 שעות ביממה, אולם התיפלה "הפוויליון" המשמש ככנסיה המיסיונרית הגדולה ביותר בירושלים, מכללה לתקשורת, בית תמחוי, מרכז חלוקת ביגוד, חנות יודאיקה תמימה למראה שבפועל מכילה חומר מיסיונרי למכביר, בית קפה, מרכז פעילות לילדים, מרכז פעילות לנוער, מרכז פעילות לסטודנטים, מרכז פעילות לעולים מחבר העמים ומארצות הברית, בית ספר לאומנות ומשרדים לפעילויות מיסיונריות שונות.
 
"אנו נוכחים לדעת כי 'מרכז כלל' הפך למעצמה מיסיונרית. הדעת אינה נותנת את המשך פיתוחו ושגשוגו של המקום ההרסני הזה", אמרו השבוע במחלקה להצלה ממיסיון של יד לאחים, והודיעו על השקת מסע הסברה רחב היקף לבלימת ומיגור הגידול המיסיונרי הממאיר בלב ירושלים.

 

גאווה יהודית: קנדה השיקה בול מיוחד לכבוד חג החנוכה

חג החנוכה ההולך וקרב הפך כבר מזמן לדוגמא של מלחמה בחושך. הרעיון העומד מאחוריו אומץ והוזכר פעמים רבות בדבריהם של מנהיגים בעולם, ביניהם כמה מנשיאי ארה"ב שמצאו בו דוגמא של מעט אור וטוב היכול לגרש הרבה חושך. הפעם הגיעה תורה של קנדה שהקדימה את חנוכה בחודש והשיקה השבוע בול מיוחד לזכר חג החנוכה. הבול הושק בהוראת ממשלת קנדה. יצוין כי אין זו הפעם הראשונה שבה הקנדים מראים את חיבתם ליהדות ומדפיסים בול שכזה. בשנת 2001 רשות הדואר הקנדית הנפיקה שני בולים יחודים לרגל חג החנוכה שעליהם נכתב "חנוכה שמח" באנגלית וצרפתית. על הבול הראשון הופיעה תמונה של חנוכייה ועל השני סביבונים.
 

 
 


ברשות הדואר הקנדית כתבו אז: "חנוכה המכונה 'חג האורים', הוא חג דתי שנחגג על ידי הקהילה היהודית ברחבי העולם. החג מנציח את חנוכת בית המקדש השני בירושלים במהלך מרד המכבים לפני מעל 2000 שנה. חג החנוכה נחגג על ידי שורה של טקסים, בבית או בהתכנסויות הקהילה, בכל שמונת ימי החג. הפסטיבל נחגג על ידי הדלקת אורות של מנורה ייחודית, תשעת הקנים חנוכייה, עם נר אחד נוסף מואר בכל לילה של החג, וכלה בשמונה אורות בלילה האחרון. האור הנוסף נקרא שמש ובדרך כלל הוא מעל או מתחת שמונת נרות החנוכה".

 

 

הצלחה משמעותית: ארבעה צעירים יהודיים קטעו נישואי התבוללות  – בשבוע אחד

 

הצלחה שכזו לא זוכרים גם במחלקה להצלה מהתבוללות של יד לאחים: לא פחות מארבעה צעירים יהודיים מכל רחבי הארץ, שאנשי המחלקה עומדים עמם בקשר רציף, הודיעו השבוע, כל אחד בתורו: החלטנו להפסיק את הזוגיות שלנו עם בת הזוג שלנו, שאינה יהודייה.

המחלקה להצלה מהתבוללות הקומה לפני שלש שנים ומנוהלת בידי הרב יואב זאב רובינסון. היא נועדה לעזור לבחורים יהודיים הנמצאים בקשר זוגי עם אינן-יהודיות, לצאת מסבך היחסים, האסור לפי התורה ואשר טומן בחובו עתיד מסובך לילדים המעורבים שייוולדו אם הקשר הזה יקרום עור וגידים.

 

 

במהלך הפגישות, מציגים אנשי יד לאחים את המורכבות שבדבר תוך שהם נעזרים במחקרים ברורים המוכיחים כי לא זו בלבד שרוב רובם של נישואי תערובת מסתיימים בשיברון לב ומתפרקים בשל ניגודיות קוטבית שצצה מתישהו, הם גם טומנים בחובם חיים מלאים בקשיים לילדים שייוולדו שיקרעו בין הזהויות.

 

הרב רובינסון אומר כי המחלקה רושמת לעצמה הצלחות רבות, אבל שיא חיובי שכזה אינו זכור מאז שהוקמה. "מובן שאין קשר בין המקרים וכי כל אחד מאותם בחורים החליט להיפרד מחברתו שאינה יהודייה ללא שידע על מקרים אחרים שקורים במחלקה. יחד עם זאת הסיבה של כולם הייתה זהה: החשש מפני העתיד המשותף: חשש שנוצר אצלם לאור 'תקרים' שקרו בחגי תשרי, שבגללם ראו והפנימו כי בת הזוג שלהם אינה מעוניינת לחגוג את החגים והמסורת היהודית בשום צורה".

 

הרב רובינסון קורא לציבור הרחב להפנות למחלקה סיפורים דומים ומבטיח כי בעמותה שומרים על חיסיון ועל דיסקרטיות מלאה.

 

 

שו"ת יהודי: על טעויות משלמים?
 
שאלה: מסרתי חפץ לאיש מקצוע שביקש להשתמש בו - אבל הוא טעה והשחית את החפץ. האם עליו לשלם את הנזק?

תשובה: כל אומן שקיבל לידיו חפץ כלשהוא וקלקל אותו במהלך מלאכתו – חייב בתשלום הנזק. אפילו במקרה שהוא רק עשה טובה למישהו ולא התכוון לגבות כסף עבור עבודתו עם החפץ, יצטרך האומן לשלם מכיסו את הנזק. הכלל הוא שטעות מצד האומן או חוסר שימת לב – הם בבחינת רשלנות, גם אם נעשו בתום לב ובשגגה.

 


 

אולם כשהנזק נובע מדבר שאינו בשליטתו של האומן והוא נכלל בהגדרת 'אונס' הוא ייפטר מתשלום. כך למשל אם הוא קיבל מכשיר ישן לתיקון ובשעת עבודת התיקון נוצר במכשיר שבר שהוציא אותו מכלל שימוש – אם האמן אינו מומחה בתיקון המכשיר, הוא יחויב לשלם עליו, כיוון שלא היה אמור לעשות פעולהשאינו בקי בה; ואם הוכיח שהוא מומחה (ונהג בכללי הזהירות המקובלים במקצוע זה) – פטור, מפני שאצל מומחה טעות כזאת חשובה כאונס. לעומת זאת אם הוא עשה את עבודת התיקון בחינם – גם אם אינו מומחה, יהיה פטור.

(מתוך 'פינת ההלכה' של הרב יוסף שמחה גינזבורג, הרואה אור בעלון 'שיחת השבוע')

 

 

נצרת עילית: יד לאחים ארגן כינוס חירום של נציגי קהילות מול גל פעילות מיסיונרית בעיר


נציגים משמונה קהילות שונות ברחבי נצרת עילית התכנסו בשבוע שעבר לדיון חירום שארגן יד לאחים לאור התגברות הפעילות של כיתות מיסיונריות נוצריות ברחבי העיר.

בכינוס החירום שכותרתו "אומרים לא למיסיון", השתתפו נציגי הארגון לצד נציג קהילת דוברי הרוסית בעיר מאיר טראנובסקי, חבר מועצת העיר יצחק פינטו מש"ס, מיכאל איפרגן, נציג שכונת הר יונה יומטי ויזר, מנהל הגרעין התורני-ציוני צחי וייס, שליח חב"ד לקהילת דוברי הרוסית בעיר הרב יונה ברודקין ומנהל הגרעין התורני שמואל ויינר ועוד.

 

 

"המיסיונרים לא בוחלים בשום דרך כדי להביא עוד ועוד יהודים תמימים לנצרות. זה כולל מרכז גמילה מסמים – שספק גדול אם הוא מאושר על ידי משרד הבריאות, חלוקת מזון לנזקקים ופתיחת כנסיות אוונגליסטיות שכל ייעודן הוא הטבלה לנצרות של תושבי העיר" אמר אחד המשתתפים.

 

לאחר דיונים ממושכים הוחלט על חלוקת עבודה משותפת: ראשית, תוקם קבוצת מתנדבים שתנוהל באמצעות יד לאחים ושחבריה יצאו באופן מידי לכל פעילות מיסיונרית שתתרחש בעיר, ויזהירו את העוברים והשבים מפני הסכנה. כמו כן הוחלט כי כמה מבין המשתתפים יפעלו מול גורמי האכיפה לסגירת מוקדי המיסיון, זאת לאור החשש כי בפעילות של חלקם יש משום עבירה על חוק העונשין האוסר פעילות עם קטינים מתחת לגיל 18. עוד הוחלט כי יוקם מערך של עזרה לעולים מחבר העמים ולנזקקים נוספים שמהווים את קהל היעד העיקרי של אנשי הכתות. כמו כן הוחלט לבדוק מול משרד הבריאות האם המכון לגמילה מסמים פועל ללא אישור.
 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100