הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר כ"ב אדר תשע"ח

המיסיונרים לא נואשו | פדויי השבי חגגו | אלטרנטיבה לסכנה | סניף חדש בר"ג | מהו חודש ניסן?

 

 

תנופת ההתפתחות ביד לאחים נמשכת, והפעם: סניף רמת גן

 

בשלל הפעולות המבורכות שנזקפות לזכות יד לאחים לאורך השנים היתה קליטתם הרוחנית והגשמית של יהודי ברית המועצות. זה החל ביהודי גיאורגיה שעלו לארץ בתחילת שנות השבעים והמשיך כמובן בעלייה הגדולה בראשית שנות התשעים. בין היתר, כדי לקלוט את העולים יד לאחים הפעיל מרכז פעילות ברחוב הרא"ה, פינת רחוב יונה ברמת גן וערך בו פעילויות רבות ומגוונות.

 

 


לפני כחצי שנה, לאור פניות שהגיעו למשרדי יד לאחים, להרחיב ולרענן מחדש את המתחם לטובת פעילות לכלל הציבורים בעיר. הרב שמואל ליפשיץ מראשי העמותה אומר כי "זוהי נקודת אור חדשה ברמת גן, הן לשרידי ציבור העולים שעדיין מתגוררים בסביבה והן לציבור הוותיק. הסניף המחודש נועד לחזק את הערכים היהודים, וכל הבאים בשעריו ימצאו דלת פתוחה ואוזן קשבת, כפי שניתן למצוא בשאר הסניפים של יד לאחים".


למרות שעבר רק חודש מאז פתיחתו, בסניף נערכים כבר שיעורים במשנה, הלכה יהודית ופרשת השבוע בימים ראשון, שלישי וחמישי. מנהל הסניף החדש אומר כי בימים אלו נסגרים הקצוות לקראת תחילת פעילות קבועה בשפה הרוסית ומיד לאחר הפסח תחל במקום גם פעילות קבועה לנשים. "במהלך הקיץ הקרוב המקום ימשיך להתפתח בעז"ה, ואנו מקווים לפתוח במקום תפילות בשבת". לפרטים ניתן לפנות לרב דוד פינטו מנהל הסניף 0503822006

 

 


המיסיונרים לא אומרים נואש: קמפיין נרחב של כת 'עדי ה'' בכל הארץ

 

בניוזלטר המיוחד לחג הפורים סיפרנו לכם על עליית מדרגה בפעילותה של הכת הנוצרית-מיסיונרית 'עדי ה'', במטרה להביא כמה שיותר יהודים לאמונה ביש"ו, אבל הפעילות הזו התגמדה מול השיטפון שבו נתקלו השבוע אנשי השטח במחלקה להצלה ממיסיון' ביד לאחים: 40 מיסיונרים שהגיעו במיוחד מקנדה, ארה"ב ובריטניה נחתו בארץ ביום ראשון האחרון, והחלו לעבור מבית לבית בשכונות רבות בערים בית שמש, ראשון לציון, תל אביב, קרית מלאכי, רחובות, בני עיי"ש, פתח-תקווה, כפר סבא וכרמיאל.

 

 

למוקד החירום של יד לאחים הגיעו פניות רבות מאזרחים בכל אחת מהערים הללו על מיסיונרים המבקשים להיכנס לבתיהם ולשוחח עמם, וצוותים של עובדי ומתנדבי הארגון הפזורים בכל רחבי הארץ, נשלחו לכל אחד מהמוקדים שאליהם הגיעו המיסיונרים. אנשי הארגון הזהירו את האזרחים מפני הכת מסוכנת הפועלת בדרכי מרמה, והזהירו אותם מפני כוונותיהם הזדוניות. הקמפיין המיסיונרי עדיין נמשך וצפוי להיערך ככל הנראה גם בשבוע הבא.

 

ביד לאחים שבים וקוראים לציבור לחייג בכל שעה למוקד החירום של הארגון ולדווח על כל פעילות מיסיונרית, בטלפון שמספרו 9234*

 

 

 

הילדים שחולצו עם אמותיהם מכפרים ערביים – חגגו לראשונה כיהודים

הבנות והנשים שחילצנו מהכפרים הערביים, שלחו בכל השבוע האחרון - לעובדות הסוציאליות העומדות איתן בקשר מטעם 'המחלקה להצלה מטמיעה' של יד לאחים - תמונות מההווי הפורימי שעבר עליהן ועל ילדיהן...  לילדי הנשים שחולצו במרוצת השנה האחרונה, מדובר בפעם הראשונה שבו הם נחשפו לסיפורו של חג הפורים, וזהו חג הפורים הראשון אותו הם חווים.

 

 

בתמונה הזו, שריגשה אותנו מאוד, נראית חונכת של יד לאחים ממחיזה את סיפור המגילה יחד עם בתה של ניצולה שחולצה לפני חודשיים וחצי מיישוב ערבי בגליל העליון.

 

 

 


יד לאחים בשרשרת אירועים אלטרנטיבית - כנגד פעילות מיסיונרית בפורים

 

המאבק כנגד פעילותה המיסיונרית של הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", לא פסק גם בחג הפורים האחרון: פעילי יד לאחים שעודכנו מבעוד מועד על כוונות המיסיונרים לערוך אירועים במהלך החג, ערכו מגוון פעילויות שנועדו להוות אלטרנטיבה יהודית אמתית, כמו גם לסכל מבעוד מועד את כוונת המיסיונרים, להביא להמרת דת.

 


בשבוע שלפני פורים התמקדה הפעילות ברכישת, אריזת ושליחת מאות רבות של משלוחי מנות ליהודים שבחסדי שמיים הוצאו מהכת המיסיון על ידי יד לאחים בשנה האחרונה, או בכאלו שעדיין נמצאים בכת אבל עושים את דרכם החוצה. משלוחי המנות נמסרו אישית לכל אחד מאותם יהודים וביד לאחים ניצלו את המסגרת הזו כדי לערוך אצלם ביקורי בית ולשוחח על חג הפורים ועל הלימוד שיש ממנו לימים אלו – לגלות את נקודת היהדות שלנו ולהתגבר על מבקשי רעתנו...


בפורים עצמו עלתה הפעילות מדרגה, כאשר יד לאחים ערך "משתה פורים" שכלל קריאת מגילה, סעודה ומשתה בארבע ערים שונות בהן ישנה פעילות מיסיונרית מאסיבית. "בכל אחד ממשתי הפורים האלו השתתפו יהודים המתגוררים באותה העיר או בסביבתה, שיצאו מהכת המיסיונרית אודות לפעילות יד לאחים. נוסף עליהם השתתפו בחשאי גם כמה יהודים שעדיין הולכים מידי פעם לפעילות של הכת. פעילות זו מנעה מאותם יהודים להגיע לאירועים שערכו המיסיונרים באותן שעות, תחת מסווה יהודי. לפי התגובות החמות והנרגשות שקיבלנו מאותם משתתפים – אנו בטוחים שגם הם בדרך לעזוב את הכת ולחזור לדרך ישראל סבא" מסכמים בהתרגשות ב'מחלקה להצלה ממיסיון' ביד לאחים.

  

 

8 דברים מעניינים על חודש ניסן שאולי פספסתם


 

 

בסוף השבוע הבא יכנס חודש ניסן, שבמרכזו נחגוג את חג הפסח. מעבר להיותו חודש האביב והחודש שבו חל חג החירות היהודי, חודש ניסן נחשב לחודש מיוחד. ליקטנו עבורכם כמה סיבות לכך:


1. ראש השנה היהודי נחוג בחודש תשרי, אבל דווקא חודש ניסן נחשב לחודש הראשון בלוח השנה היהודי. כך, אם תמצאו בתורה פסוק שאומר "בחודש הראשון" (ויש הרבה פסוקים כאלה), דעו שהכוונה היא לחודש ניסן.


2. שם נוסף של חודש ניסן הוא חודש האביב. בשם הזה יש רמז שחודש ניסן הוא החודש הראשון והעיקרי של השנה: אב לי"ב (12) חודשי השנה.


3. השם ניסן הוא משורש השם ניצן – מה שמסמל התחדשות ופריחה, שקורים בחודש זה של השנה.


4. כיוון שמדובר בתקופה של לבלוב ופריחה, ישנו מנהג מיוחד הנוהג דווקא בחודש ניסן, הנקרא 'ברכת האילנות'. במסגרת זו (שמקיימים אותה רק פעם אחת בחודש הזה), מחפשים 2 סוגים של עצי פרי מלבלבים ואומרים את הברכה המיוחדת: ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שלא חסר בעולמו כלום, וברא בו בריות טובות ואילנות טובות ליהנות בהם בני אדם.


5. בתלמוד ישנה דעה שהעולם נברא דווקא בחודש ניסן ולא בחודש תשרי, כמקובל לחשוב. רבינו תם, אחד מפרשני התלמוד המפורסמים נתן הסבר שחיבר בין שתי הדעות הללו: בחודש תשרי החליט אלוקים לברוא את העולם, אך בפועל עשה זאת בחודש ניסן.


6. בתלמוד מוזכר כי לאות נו"ן יש חיבור לניסים, כיוון שהמילה 'נס' מתחילה בה. לפי זה, בשמו של חודש ניסן אנו מוצאים שני נו"נים ולכן נכתב במקומות רבים ביהדות, שהחודש הזה הוא חודש מיוחד שבו ייעשו הרבה ניסים.


7. המזל של חודש ניסן הוא מזל טלה. הדבר מסמל את הטלה שהיו מקריבים בבית המקדש כקרבן פסח. גם עם ישראל משול לטלה – כבשה בין שבעים זאבים, אבל יש לה רועה שמציל אותה: אלוקים בכבודו ובעצמו.


8. חז"ל מדגישים כי חודש ניסן שבו נגאלו אבותינו ממצרים, מעניק נתינת כוח לימים של חודש ניסן בכל הדורות, ולכן יש בהם סיכוי גדול יותר שבהם נגאל מהגלות הזו ונזכה לביאת המשיח ולגאולה שלימה.   

 

באדיבות אתר בית חב"ד  - he.chabad.org

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100