הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 16 סיון תשע"ח

 זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים 

 

 

הזוכה בהגרלת ס"ת של יד לאחים בערב שבועות אמר בהתרגשות: השנה אני זוכה לקבל את התורה פעמיים

 

זו השנה השמינית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה לתורמים להצלת נשים וילדים יהודיים מכפרים ערביים ולמאבק בנגע המיסיון הנוצרי. בהגרלה האחרונה שנערכה ביום חמישי ג' בסיוון, לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, זכו אריאל ואורנית שדה, מפתח תקווה. 

 


ההגרלה נערכה בפיקוח רואה חשבון ובהשתתפות פעילים מיד לאחים שריכזו את שמות התורמים שנכנסו להגרלה השנתית. ההתרגשות גאתה כששמם של הזוכים עלה על צג המחשב ואיש הארגון חייג אליהם ובישר על זכייתם בספר התורה.


התגובה הראשונה של בני הזוג שדה היתה סקפטית. "אף פעם לא זכינו בשום הגרלה. זו לא מתיחה?!" הם שאלו שוב ושוב ומיאנו להאמין במשך דקות ארוכות. רק כשנשלחה להם תמונה של רואה החשבון מנחם אקרמן מפתח תקווה, ליד צג המחשב שעליו מופיע כי משפחת שדה מפתח תקווה עלתה בגורל, הבינו שמדובר בזכייה אמתית, וההתרגשות גאתה.


אחרי שנרגע, סיפר אריאל כי בשנה זו הוא זוכה פעמיים לקבל את התורה בחג השבועות. הוא הוסיף גם כי "אנחנו צריכים להתאושש ולחשוב לאיזה בית כנסת נכניס את ספר התורה לעילוי נשמת יקירנו ואנחנו כבר מודים לכם מקרב לב על שהגשמתם לנו חלום חיים. כמו לכל  יהודי, גם לנו היה חלום להכניס ספר תורה, אבל ידענו שעבור בן אדם מהשורה זה תמיד יישאר רק בגדר חלום".


הרב יוסף גנץ מנכ"ל יד לאחים אמר: "אנו רוצים להודות לאלפי המשתתפים בהגרלה, שברגע כניסתם להגרלה הם כבר זכו מידית להיות שותפים בהגדלת הפעילות ובהצלת עוד ועוד נשמות יהודיות מכפרים ערביים, התבוללות והמרת דת".

  

 

סמוך לטקס 'הטפת דם ברית': ילדים יהודים שחולצו מכפרים ערביים התקבלו אצל הראשון לציון 

 

בטקס מרגש ורב רושם נערך בשבוע האחרון טקס הטפת דם ברית לילדים יהודיים שחולצו לאחרונה עם אמותיהם מכפר ערביים על ידי פעילי יד לאחים.

קודם לטקס המרגש ביקרו הילדים במעונו של הראשון לציון הגאון הגדול מרן הרב יצחק יוסף שליט"א. הראשל"צ קיבלם במאור פנים והתפעל לראות את היקף ידיעותיהם של הילדים בחומש בראשית. הוא גם נשא דברים בפני האימהות היהודיות וילדיהן, בהם עודד אותם להמשיך את שרשרת הדורות היהודית. "אתם צריכים להיות גאים בכך שזכיתם להשתייך לעם היהודי, ושאתם עומדים לקיים את מצוות הטפת דם הברית. אל תיראו ותמשיכו להתחזק בתורה וביראת שמיים".

 

 

לאחר ששמע נתונים מראשי יד לאחים על היקף פעילות ההצלה הנרחבת - בדגש על פרויקט החונכות שבמסגרתו כל ילד שמחולץ מכפר ערבי, זוכה לליווי והדרכה אישית של חונך צמוד - בירך אותם הרב שימשיכו להציל עוד ועוד נפשות מישראל. "יד לאחים זה בורא נפשות רבות. אתם עושים נפשות רבות ליהדות" אמר הרב ובירך את ראשי הארגון שיזכו להרבות בפעילות העניפה, כמיטב המסורת המפוארת של יד לאחים, מאז הוקם על ידי הרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל.

 

לקראת סיום הביקור הביעו האימהות את רצונן להתברך מפי הרב שבניהן יגדלו להיות יהודים כשרים ויראי שמיים, וזכו להתברך על ידו. בסיום הביקור, חילק מרן מיני מתיקה לכל הילדים, תוך שהוא מברך כל אחד מהילדים באופן אישי.

 

 משם המשיכו הילדים ואמותיהן למעמד הטפת דם המילה - שנדרשת לפי ההלכה גם למי שעבר 'ברית מוסלמית' –אותה ערך המוהל הרב שמעון דרור הי"ו.

 

מיד לאחר מכן העניקו פעילי יד לאחים לכל אחד מהילדים, מתנה אישית מהודרת ולאחר שירת "סימן טוב ומזל טוב" שלוותה בריקוד משותף של פעילי יד לאחים עם הילדים, התיישבו הנוכחים לסעודת מצווה שנערכה במקום. משם המשיכו האימהות וילדיהן לקבר רחל ונשאו תפילה שיזכו לחיים טובים ומאושרים בחיק העם היהודי. רגע מרגש במיוחד היה כאשר הן העתירו בתפילה על שאר האימהות והילדים היהודיים הנתונים עדיין בצרה ובשביה ומצפים לגאולתם.

 

 


במעמד מרגש נערך אירוע ה'שלושים' לניצולת יד לאחים שנפטרה


בניוזלטר הקודם סיפרנו לכם על גב' אסתר זליגסון ז"ל שנפטרה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. אסתר ז"ל חלתה בעת שהיתה חברה בכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שם הובהר לה כי היא לא צריכה ללכת לטיפול רפואי והובטח לה כי אם תאמין ביש"ו היא תתרפא.

 

 

לאחר שמצבה הלך והחמיר, אסתר הבינה שאנשי הכת הטעו אותה ופנתה מידית ליד לאחים, חזרה בתשובה וזכתה ללכת לבית עולמה כיהודייה כשרה.


אנשי יד לאחים שדאגו לה מאוד בתקופה האחרונה לחייה, דאגו גם למניין שיעלה לקברה ביום 'השלושים' לפטירתה ולאמירת קדיש על קברה.


חנוך גכטמן, מנהל המחלקה למאבק במיסיון ביד לאחים אומר "אנו שמחים שהצלחנו לאסתר לחזור למשפחתה, לעמה ולאלוקיה לפני פטירתה. אני חייב לציין שאחד מאנשי יד לאחים יאמר כל השנה קדיש על אסתר (שהשאירה אחריה בנות ולא בנים), נזכור אותה תמיד ונשתדל להעביר את המסר שלה על שקרי המיסיון, ככל שנוכל".

 

 

'ערב גבינות ויין' חוויתי ומרגש לניצולות יד לאחים מכפרים ערביים

 

40 ניצולות יד לאחים מכפרים ערביים השתתפו ביום שלישי השבוע, יומיים לאחר חג השבועות ב'ערב גבינות ויין' שארגנה עבורן 'המחלקה להצלה מטמיעה' ביד לאחים. הניצולות הגיעו למסעדה חלבית מובחרת בה נערכה הפעילות, ונטלו חלק בערב חוויתי ומרגש.


 


לצד שולחנות עמוסים בגבינות ומאכלים משובחים על בסיס המטבח החלבי, הן שרו יחד, סיפרו ושיתפו חוויות, השתתפו בתוכנית מיוחדת שהוכנה עבורן והקשיבו לדברים של עובדת סוציאלית מהמחלקה על העצמה נשית. "יצאנו מחוזקות מהערב הזה וקיבלנו המון כוח להמשיך בדרכנו החדשה, למרות הכול" סיפרה ד. שהשתתפה בערב ושבדיוק חגגה באותו יום שנה לחילוצה מהכפר הערבי “באופן אישי עבורי זו היתה גם מסיבת יום הולדת ראשונה של החופש, והבנות חגגו איתי את היום המשמעותי הזה”. ב'מחלקה להצלה מטמיעה' מציינים כי ערבים דומים נערכים בכל ראש חודש, תחת הכותרת  'מסיבת ראש חודש' וכי מדובר בפעילות נוספת בשרשרת פעילויות לרווחת הניצולות וילדיהן.

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100