הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 29, כסלו תשע"ט

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים   

 

חיפה: יד לאחים סגר 3 מועדוני שחמט מיסיונריים לילדים, ופתח חוגים מקבילים  הנה סיפור קלאסי של סילוק החושך והדלקת האור ש/בהשגחה פרטית הגיע לסיומו הטוב בדיוק בימים אלו:
מיסיונרים נוצריים מכת "היהודים המשיחיים" בחיפה מצאו דרך יצירתית להביא כמה שיותר יהודים תמימים לאמונה ביש"ו. הם פתחו מועדון שהפעיל בו זמנית שלשה קורסים בשחמט לילדים ממגזר דוברי הרוסית בעיר, שפעלו לאחר סיום שעות הלימודים, במטרה להכיר את אותם ילדים ומשפחותיהם ולהציג להם את הנצרות. פעילות מיסיונרית זו לא רק שנעשתה בדרכי מרמה, ללא שהמיסיונרים יציגו מראש את אמונתם הנוצרית ואת כוונתם הסופית, היא גם מנוגדת לחוק העונשין האוסר הטפה לקטינים מתחת לגיל 18.


ביד לאחים ניסו מגוון פעולות כדי לעצור את התופעה, וכשלא הצליחו, הוחלט בסניף החיפאי של הארגון לקיים פגישה אישית וממושכת עם המדריך המקצועי המפעיל את החוגים מטעם המיסיונריים. במהלך השיחה נדהם המדריך לגלות כי הוא כלי משחק על לוח השחמט המיסיונרי, וכי בעזרת החוגים שהוא עורך מטעם המיסיונרים, נעשית מאחורי גבו עבודת שמד מיסיונרית אינטנסיבית.


המדריך היהודי הזדעזע ובמקום החליט לנתק כל קשר עם מפעילי המועדון המיסיונרי. אבל ביד לאחים לא אמרו די בכך אלא שכנעו אותו לנקוט בתשובת המשקל: הוא ניאות לשמש כמדריך בחוג של יד לאחים שעד מהרה הפך אבן שואבת להמוני ילדים ונערים מכל הגילאים.


הרב שאול בורשטיין, האחראי על הפעילות הייחודית, אומר כי החוגים החדשים נמצאים בתנופת התפתחות וכי בכל יום מצטרפים עוד ועוד ילדים לפעילות. הרב בורשטיין מוסיף ומציין כי בחג החנוכה הזה יארגן יד לאחים מסיבת חנוכה גדולה לכל ילדי החוגים עם הוריהם במטרה להכיר ולהאיר להם את אורה של היהדות.


"מדובר במהפכה של ממש", אמר הרב בורשטיין בסיפוק ובהתרגשות. "מאות ילדים שעד תמול שלשום היו חלק בלתי נפרד ממועדוני המיסיון, יוצאים ובאים כעת מדי יום ביומו ממרכז יד לאחים".

 

 

 

 

"כל זמן שהנר דולק – אפשר לתקן": מאות חנוכיות מהודרות ודפי הסבר על חנוכה – חולקו לניצולת יד אחים מכפרים ערביים 


במשך שעות ארוכות עמלו ביד לאחים להכין מאות ערכות מהודרות לניצולות יד לאחים שחולצו על ידי הארגון מכפרים ערביים במרוצת השנה האחרונה. כל ערכה כללה בין היתר חנוכיה מרהיבה, נרות חנוכה, חוברות עבודה וצביעה לילדים, סיפרון מהודר של סיפור חג החנוכה, מטבעות שוקולד ועוד... הערכות חולקו בסוף השבוע שעבר באופן אישי לכ אותן ניצולות, המתגוררות ב-24 ערים ויישובים שונים בכל רחבי הארץ, כשחלקן נמצא עדיין בדירות מסור של הארגון וחלקן במשפחות אומנה.
התגובות המרגשות לא איחרו להגיע.”לא האמנתי שאזכה להדליק אי פעם את נרות החנוכה. כבר הייתי מיואשת וחשבתי שאמות כערביה" כתבה מיטל, אחת הניצולות, ואילו ניצולה אחרת כתבה "החג הזה, בחיק משפחתי, חוגגת כיהודייה כשרה, מראה לי שכל זמן שהנר דולק, אפשר לתקן”...


ביד לאחים מדגישים כי יתר הניצולות שחולצו על ידי הארגון בשנים הקודמות, ושכבר קיבלו חנוכיות בעבר, זכו לשיחת טלפון מהעובדת הסוציאלית המטפלת בהן שכללה איחולי חג שמח, הסברה בקצרה על מנהגי החג וכן בירור מצבן הנוכחי.

 

 

 

 

אירוע "הדלקת האור וגירוש החושך" יתקיים מול המוקד המיסיונרי בבורסת היהלומים ברמת גןבשנתיים האחרונות פועלת בלב גוש-דן, באזור בורסת היהלומים הישראלית קהילה מיסיונרית נוצרית שנועדה להטיף ליהודים תמימים להמיר את דתם, לנצרות. המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים אינה שוקטת על שמריה ושולחת למקום באופן קבוע צוות פעילים שיעמוד בפתח המתחם בשעות פעילות הכנסיה, כדי להתריע בפני העוברים והשבים מפני המפגע המיסיונרי.


בהמשך לפעילות השטח של יד לאחים נגד המתחם, לצד פעולות אחרות בדרכים נוספות, החליטו בארגון לערך במקום אירוע הדלקת חנוכייה מרכזי בו צפויים להשתתף מאות יהודים, תחת הכותרת “מדליקים את האור, מגרשים את החושך”.


שמעון אברג'ל, רכז השטח של יד לאחים שמארגן את האירוע מבקש מכל מי שהפעילות המיסיונרית מפריעה לו, להגיע למקום ולהזדהות עם בקשת הציבור מהמיסיונרים שלא לפעול להמרת דת בקרב הציבור היהודי. “נשמח שתגיעו למקום ותצטרפו אלינו להדלקת החנוכייה – המעשה האידיאלי להגברת האור ולגירוש החושך, ביום חמישי הקרוב, כ"ח כסלו, (6.12.18) ברחבת מגדלי התאומים, רח' ז'בוטינסקי 35 ברמת גן, בשעה 19:30".

 


 


 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100