הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 32, שבט, תשע"ט

  זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים  

 

 בכיר המיסיון הנוצרי מודה: יד לאחים גרם למיסיונרים לעזוב את הכת ולחזור ליהדות


מזה כחמש שנים מוציאים ביד לאחים מגזין מושקע וקבוע בשם 'מחפשים' שנועד לתת מענה תיאולוגי ליהודים שנפלו ברשת כת המיסיון "היהודים המשיחיים". הכתבה המרכזית בכל גיליון של 'מחפשים' מביאה ראיון עם בכיר במיסיון שחזר ליהדותו באמצעות יד לאחים, אשר מגולל את סיפור חייו, את הנסיבות שהביאו אותו להיכנס לכת וכן את ההבנה על הטעויות שעשה ואת דרכו חזרתו ליהדות. כתבות נוספות עוסקות בחשיפת מסכת השקרים של המיסיונרים, הסברת נושאים ביהדות שמסולפים על ידי הכת כדי למשוך יהודים, הרחבה על שקרים וסתירות בתוככי הספר הנוצרי 'הברית החדשה' וכן סיפורים קצרים על יהודים נוספים שעזבו את הכת ונושאים נוספים העוסקים בנושא.


בתחילה ניסו המיסיונרים ללעוג למגזין הראשון שיצא ולא לייחס אליו חשיבות, אבל כשנוכחו לראות כי עוד ועוד יהודים החברים בכת החלו לשאול שאלות על סמך הכתוב ב'מחפשים' הבינו ראשי הכת שמדובר בסכנה של ממש עבורם. לאחר הגיליון השני, כשיהודים יצרו קשר עם יד לאחים וביקשו עזרה ביציאה מהכת, החלו המיסיונרים לדרוש מאנשיהם שלא לקחת את המגזין שמחולק על ידי אנשי השטח של יד לאחים בכניסה לכנסיות המיסיונריות ואף החלו לאיים על הפעילות.


לאחר הגיליון השלישי שיצא, כאשר בכיר במיסיון יצא מהכת בריש גלי, החלו בכת להוציא גיליון משלהם שינסה לתת מענה לטענות יד לאחים והחלו להוציא סדרת סרטוני וידאו על הנושאים המועלים ב'מחפשים'. ביד לאחים מציינים עם זאת בסיפוק כי "תשובות המגוחכות שהתיימרו המיסיונרים להציג, ולא ענו כלל על המופיע במגזיני יד לאחים, כמו גם הרמה הנמוכה שבא הופיעו הדברים, רק פעלו כבומרנג וסחפו עוד ועוד יהודים החוצה.


גם ניסיון של המיסיונרים להפיק גיליון תשובה בשם "מוצאים" נחל כישלון חרוץ והוא חדל להופיע מהר מאוד – לאחר שביד לאחים טרחו והציגו את ילקוט הכזבים שהוא מכיל, אחד לאחד.


למרות שבאופן רשמי המיסיונרים מתכחשים להצלחת יד לאחים להוציא יהודים מהכת, פרסום מיסיונרי פנימית שהגיע ליד לאחים מידי יהודי שעושה את צעדיו החוצה מהכת, מעלה הודאה של המיסיונרים על האפקטיביות של 'מחפשים'.
המיסיונר המומר איתן בר, שנודע בעבר בשל פרובוקציות אנטישמיות מעוררות חלחלה שביצע, כתב בספר חדש, פנימי, כי: "המגזין מכיל התנגדויות והפרכות מצד רבנים אורתודוקסים על יש"ו ואמינות הברית החדשה ...דבר זה גרם לכמה מאמינים יהודיים, כולל כאלה שהיו מיסיונרים, להכחיש את אמונתם בישוע ולחזור ליהדות האורתודכסית".


ביד לאחים אמרו השבוע  כי התכתובת הזו מעידה במקצת על חשיבות הפעילות של הארגון. "מדי ערב יוצאים צוותים שלנו ועומדים מחוץ לקהילות המיסיונריות הפועלות בארץ. ידענו עד היום על ההצלחות הכבירות שלנו בהרחקת יהודים מכניסה לכת ובהוצאת אלו שנפלו אליה, אבל אין ספק שהודאה כזו מפי המיסיונרים עצמם, שבטח אף מגלה טפח ומכסה טפחיים, מראה עד כמה אנו מצליחים בס"ד לבלום ולדחוק לאחור את ההשפעה המיסיונרית".


אלפי גליונות 'מחפשים' שיצא לאור לפני חודשיים, עם הגעתם מבית הדפוס ליד לאחים
 

 כך פורח הילד היהודי שחולץ מהכפר הערבי עם אמו


עין מקרב יודעי הסוד לא נותרה יבשה כאשר חתן בר המצווה ע. עלה לתורה בכותל המערבי ובירך את ברכות התורה בקול צלול, וללא מבטא זר כלשהוא. זר לא יבין זאת, אבל רק לפני שנתיים וחצי גדל ע' בכפר ערבי כילד מוסלמי לכל דבר. מלבד העובדה שהוא בן לעם היהודי – סוד שלחשה לו אמו מידי פעם בשפה הערבית כשאף אחד לא ראה, הוא לא ידע מילה בשפה העברית ולא שמע על מושג יהודי כלשהוא.

אבל כשהאם היהודייה חולצה על ידי יד לאחים יחד עם ע. ועם אחיו הצעיר, הושקעו בשניים – בדיוק כפי שמושקעים בשאר המקרים - כוחות אדירים כדי להשיבם לעם היהודי כמה שיותר מהר וכדי להחזיר להם את ילדותם ואת תלמודם שנגזל מהם בכוח הזרוע. במסגרת זו, לצד הכנסתם למוסד תורני מיוחד לילדים עם קשיי שפה, הוצמד לע. ולאחיו חונך מיוחד מטעם יד לאחים, שחיכה להם בביתם מידי יום ועזר להם לשנן שוב ושוב את שלמדו בבית הספר. ע. הפגין יכולות ורצון יוצאי דופן ובתוך כמה חודשים יכל לפתוח ספר קודש ולקרוא בו לבדו. הקריאה אמנם נעשתה עם מבטא ערבי בולט ולא הייתה חלקה, אבל ע' עלה על דרך המלך.

בשבוע שעבר, כשנערכה בר המצווה שלו, קרא ע. את ברכות התורה ואף את קטע הפרשה שאליו הועלה, כל זאת ללא שאיש ממתפללי המניין ידע על עברו בכפר הערבי. החונך שליווה את ע. היה נרגש יותר מכולם. "אני מודה לקב"ה על הזכות שהעניק לי ללוות את ע. בדרכו חזרה לעם היהודי. כשראיתי כיצד הוא עולה לתורה כבקי ורגיל, הבנתי שחזרתו לחיק עמנו הוכתרה בהצלחה. הבנתי שהדרך הארוכה והמאומצת לא היתה לשווא".
"כמו ע., מאות ילדים ונערים יהודים שחולצו על ידינו בשנה האחרונה נמצאים בשלבים כאלו ואחרים של שיקום וחזרה לאלוקי ישראל. אין ספק שכל סיפור הצלחה שכזה של יהודי שפורח מחדש, נותן לנו את הכוח להמשיך הלאה, מול הקשיים שבדרכנו" אומרים במחלקה להצלה מטמיעה של יד לאחים.

ע. עולה לתורה בבר המצווה שלו

 

 

 כמיטב המסורת: מאות שמיכות חולקו ליהודים שנמצאים בסיכון ליפול בכתות המיסיון 


בשנתיים האחרונות הגבירו ביד לאחים את פעילותם בקרב עולים חדשים שנמצאים על כוונת המיסיון. כפי שהבאנו כאן כמה פעמים, בארבע ערים קולטות עליה ברחבי הארץ נעשית פעילות קבועה, כאשר האחראים בכל עיר משקיעים ימים כלילות בקרב אותה אוכלוסייה.


כחלק מפעילות מנע זו, הועלה ביד לאחים הרעיון לחלק לאותם עולים שמיכות מפוך שיעזרו להם להתמגן מול הקור החורפי. נציגי הארגון בדקו עם העולים את הצורך בדבר, ומשהוברר כי אכן חלק מהם לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש שמיכות הולמות, נרכשו 150 שמיכות פוך איכותיות, בעבור אותם עולים.


לפני כשבוע הסתיים הסבב של חלוקת השמיכות שהובאו עד לפתח ביתם של העולים, וביד לאחים מציינים בסיפוק כי בזכות חלוקה זו לא נזקקו העולים להצטרך למיסיונרים וכך נמנע הקשר ההרסני עמם.

 

רכב מסחרי יוצא לאחד מסבבי החלוקה של השמיכות
 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100