הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

אלימות משיחית בערד
המיסיונרים בערד הגיעו לשפל חדש עם התנפלותם הברוטלית על רב העיר, הגרב"צ ליפסקר, אשר חלף לפי תומו בסמיכות מקום למוקד שהקימו לציד נפשות תמימות * בארגון יד לאחים ציינו בסיפוק את העובדה שבעיצומו של יום הפורים נרשם ניצחון משפטי נוסף ליהודים, כשבית המשפט סירב לבקשת המיסיונר המכה לדחיית משפטו וקבע כי המשפט יערך, כמתוכנן, בשבוע הבא * יו"ר יד לאחים: "הלגיטימציה שהעניק בית המשפט המחוזי בחיפה מעניקה רוח גבית למיסיונרים; אין מנוס מחקיקת חוק המיסיון שישים קץ למעשיהם הנפשעים"
7/03/2007
הגאון רבי בן ציון ליפסקר בעצרת נגד המיסיון בערד

בית המשפט בערד הטיל צו הרחקה על המיסיונר ואסר עליו להיכנס לערד במשך 45 יום

ההידרדרות החמורה של האלימות המיסיונרית בערד החלה לצאת מכלל שליטה. ההתפתחות האחרונה אירעה ביום חמישי לפני שבועיים, כשרבה הראשי של ערד, הרה"ג רבי בן ציון ליפסקר, חלף לפי תומו מאחורי השוק העירוני, לא הרחק מהמוקד תמים המראה שהקימו במקום המיסיונרים. לנגד עיניהם הקרועות מתדהמה של כל העוברים והשבים ששהו באותה שעה ברחוב, התנפלה על הרב המיסיונרית לורה מימון ודחפה בסערת נפש. היה זה בעת שהמיסיונרים היו בעיצומה של חלוקת חומר מיסיונרי, ולנוכח חששם כי הרב מתכוון להזהיר את הקהל מליטול את החומר ההרסני והמפוקפק.

כאילו לא די בכך, המיסיונר הידוע לשמצה אדי בקפורד, לא יכול היה לשלוט בזעמו שעה שהבחין ממכוניתו בקבוצת פעילי יד לאחים חוצה את הרחוב בו הוקם המוקד המיסיונרי בבעלותו. בקפורד היטה את הרכב, עלה על המדרכה וניסה לדרוס את קבוצת הפעילים שמיהרה להתרחק מהמקום. בראותו את קבוצת הפעילים מתרחקת, בלם המיסיונר חמום המוח את מנוע הרכב, יצא מתוכו והחל דולק אחריהם. בחלוף שניות אחדות הצליח להדביק אחד מהם ולהפליא בו את מכותיו. שעה קלה לאחר מכן הובהל הפעיל באמבולנס לטיפול רפואי.

בקפורד המיסיונר שכבר בעבר חשף יד לאחים סרט וידיאו מצמרר בו הוא נראה מכה בברוטליות חסרת מעצורים פעיל חרדי, מיהר להימלט מהמקום אך עד מהרה נעצר בידי כוחות המשטרה והובא לפני שופט (לחץ כאן לצפיה בסרט). בית המשפט הטיל עליו צו הרחקה וקבע כי במשך 45 הימים הקרובים ייאסר עליו להיכנס לעיר ערד. ההנחה היא שבמשך זמן זה יוגש נגדו כתב אישום.

בתוך כך: השבוע ציין ארגון יד לאחים בסיפוק את העובדה שבעיצומו של יום הפורים, נרשם ניצחון יהודי בבית המשפט. היה זה כשבית המשפט לא נענה לבקשתו של בקפורד, לדחות את הדיון שנקבע בגין המכות שהפליא בעבר בפעיל יד לאחים. בית המשפט קבע אפוא כי המשפט יערך, כמתוכנן, בשבוע הבא.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הגיב על ההתפתחויות באומרו: "הפסיקה המקוממת של בית המשפט בחיפה העניקה רוח גבית למיסיונרים התולים את יהבם במערכת המשפט שתעניק להם יותר חופש פעולה". הגרש"ב ליפשיץ הבהיר כי רק פעילות מאומצת לחקיקת חוק המיסיון תשים קץ למיסיונרים הפורעים והביע תקווה כי העיר ערד תקיא אותם משורותיה לצמיתות.

הדפסשלח לחבר

עוד על המיסיון

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100