הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

אלפים צפויים להשתתף היום - יום שני י"ז אדר א' - בעצרת מחאה באשדוד

20/02/2011
אלפים צפויים להשתתף היום - יום שני י"ז אדר א' - בעצרת מחאה באשדוד (הגדל)

לנוכח הפעילות המיסיונרית ההולכת וגוברת באופן מדאיג בעיר אשדוד, יקיים היום -  יום שני י"ז אדר א' - ארגון יד לאחים הניצב זה שנים בחזית המאבק במיסיון, הפגנה רבת משתתפים, מול אחד ממוקדי המיסיון הגדולים. ההפגנה, אשר הינה ברשיון המשטרה, תתקיים ברח' האורגים 28 באזור התעשייה של אשדוד, בשעה 7:00 בערב, השעה בה רוחש המקום בפעילות מיסיונרית ענפה.


זה זמן רב שלארגון יד לאחים יש מידע מוצק על פעילות מיסיונרית רחבת היקף של הכתות הנוצריות 'היהודים המשיחיים' ו'עדי ה'' המתנהלת במלוא עוזה במוקדים שונים באשדוד, ותקופה ארוכה פועלים אנשי הארגון למיגור התופעה המסוכנת והמבישה.


למרות זאת, ארעה בתקופה האחרונה קפיצת מדרגה של ממש בתלונות המגיעות לארגון; מתברר, כי נוסף להטפות רבות משתתפים שמקיימים אנשי כת "היהודים המשיחיים", הם אינם בוחלים לצאת גם למקומות מרכזיים בעיר ולפעול שם בדמות ביקורי בית, וחלוקת חומר הטפה רב בתיבות דואר ובקרב עוברים ושבים.


לאור זאת החליטו ביד לאחים, לצאת בהפגנה נגד הפעילות המיסיונרית המסוכנת, בצורת עצרת מחאה חסרת תקדים, שתתקיים כאמור - היום, מול אחד ממוקדי הפעילות של 'היהודים המשיחיים', בדיוק בשעה בה רוחש המקום בעשרות רבות של יהודים מתושבי העיר.


ב'קריאת קודש' שיצאה בשבוע שעבר לציבור הדתי והחרדי הגדול בעיר, נקרא הציבור להיאסף בעצרת תפילה ומחאה, "לנוכח פעילות השמד הנוראה של הקהילה המיסיונרית "היהודים המשיחיים", העוסקת בציד נפשות והעברתם לנצרות". על הקריאה חתומים מרנן ורבנן, כ"ק האדמו"ר ממעליץ שליט"א, כ"ק האדמו"ר מפיטסבורג שליט"א, כ"ק האדמו"ר מטשערנוביל שליט"א, כ"ק האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירה שליט"א וכ"ק האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירה שליט"א, לצד רבני העיר הרב יוסף שיינין והרב חיים פינטו שליט"א. בנוסף חתמו גם על ה'קריאת קודש', רבני הקהילות החסידיות בעיר, הרה"ג רבי שמואל דוד גרוס שליט"א - רב דחסידי גור, הרה"ג רבי חיים פסח הורביץ שליט"א - רב דחסידי בעלז, הרה"ג רבי צבי הירש ויז'ניצר שליט"א – רב דחסידי ויז'ניץ, והרה"ג רבי שלמה חרז שליט"א, רב כלל חסידי.


חשוב לציין כי כל החותמים על ה'קריאת קודש' הבטיחו את השתתפותם במעמד ההפגנה.


מארגון יד לאחים נמסר כי מערך אוטובוסים חינם, יצא היום בשעה 6:30 בערב מרובע ז' – בית הכנסת "קהל חסידים", מרובע ג' – בית הכנסת בעלזא, ומרובע ח' – רח' הרותם שבמרכז המסחרי, למקום ההפגנה.


יו"ר ארגון יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר השבוע על בסיס פסיקת חז"ל "גדול המחטיאו יותר מהורגו", כי על כל אחד מתושבי העיר לעמוד ולהקהל בעצרת הגדולה: "הימצאותם של המיסיונרים בתוככי ישראל מהווה סכנה חמורה; מטרתם האחת והיחידה היא להוציא כל יהודי שנופל ברשתם מכלל ישראל - שלא יישאר זכר לעם ישראל, היה לא תהיה. בדיוק כמו בימי הפורים האלו, בהם עמדו בני ישראל מול צר ומצוק ונצחו בסייעתא דשמיא, כך גם עלינו להתאסף ברחובה של עיר ולבקש מריבונו של עולם כי מבקשי נפשנו יניחונו לנפשנו!".

הדפסשלח לחבר

עוד על המיסיון

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100